09:31 17.07.2024

Норми закону "Про медіа" щодо збільшення присутності української мови на телебаченні набули чинності - мовний омбудсмен

1 хв читати

Окремі положення статті 40 закону "Про медіа", що передбачають присутність державної мови на телебаченні, набули чинності в середу, 17 липня 2024 року, повідомляє Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови.

"Відтепер глядачі матимуть можливість споживати ще більше контенту українською мовою", - наводить слова мовного омбудсмена Тараса Креміня пресслужба, зазначаючи, що ці вимоги є важливим кроком для зміцнення статусу державної мови в інформаційному просторі.

Раніше зазначалося, що з 17 липня посилюються вимоги до застосування державної мови в ефірах україномовних програм: використання недержавної мови в ефірах допускатиметься лише у спожитих учасниками програм стійких висловах, коротких фразах або окремих словах учасників програми, що транслюється у прямому ефірі, крім ведучих (дикторів) програми, якщо загальна тривалість таких реплік не перевищує 10% тривалості програми.

Крім того, усі виступи, інтерв'ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки недержавною мовою мають бути перекладені, дубльовані або озвучені українською мовою.

Як повідомлялося, 16 липня 2019 року набув чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За даними Секретаріату мовного омбудсмена, з липня 2019 року було вісім хвиль імплементації цього закону: українська стала обов'язковою для більшості сфер - реклами, освіти, культури, обслуговування, транспорту, охорони здоров'я, ЗМІ тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Друге засідання Робочої групи України та Польщі з історичних питань заплановано на січень - заява

Дуда: Членство України в НАТО, ймовірно, стане можливим після закінчення війни, але я однозначно за запрошення вступити до Альянсу

Унаслідок ворожого авіаудару по багатоповерхівці в Краматорську поранено 9 осіб - МВС

Сметанін: Розпочато відбір претендентів на голову Держкосмосу України

Глави МЗС України та Сомалі наголосили на необхідності встановлення дипломатичних відносин між країнами

Колишню військовослужбовицю з Миколаєва, яка працювала на ворожу розвідку, засуджено до 15 років в'язниці - СБУ

Зміни до законів щодо посилення гарантій діяльності ЗМІ не обмежують користувачів у критиці - Юрчишин

У ДБР нагадують військовим алгоритм повернення після СЗЧ до 1 березня 2025 року

Новий пакет допомоги для України на 200 млн євро готовий - прем'єр Польщі

Глава МВС: Серед тих, хто повернувся з полону, - нацгвардієць-оборонець Маріуполя і прикордонник, який захищав Харківщину

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА