13:51 17.07.2024

До відповідальності за катастрофу MH17 мали бути притягнуті не лише ті, хто здійснив пуск ракети, а й увесь командний ланцюжок - Кулеба

2 хв читати
До відповідальності за катастрофу MH17 мали бути притягнуті не лише ті, хто здійснив пуск ракети, а й увесь командний ланцюжок - Кулеба

Рано чи пізно ті, хто ухвалював початкові рішення в трагедії катастрофи рейсу "Малайзійських авіаліній" MH17 влітку 2014 року на Донеччині, також мають постати перед судом, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Довічні терміни, призначені винним у цьому злочині, є доказом того, що Росії не вдасться уникнути відповідальності. Рано чи пізно ті, хто ухвалював початкові рішення в цій трагедії, також мають постати перед судом. Я наполягаю на тому, що до відповідальності мають бути притягнуті не лише ті, хто здійснив запуск ракети, а й весь командний ланцюжок", - сказав Кулеба в письмовому інтерв'ю газеті South China Morning Post.

Міністр зазначив, що з боку України було вжито активних зусиль для повного співробітництва з офіційним слідством від самого початку в прагненні домогтися справедливості, тоді як Росія "роками брехала" про трагедію і маніпулювала громадською думкою, намагаючись уникнути відповідальності.

"Я з жалем кажу про це, але Росія двічі вбила невинних жертв MH17. По-перше, своєю ракетою. По-друге, своєю брехнею", - заявив Кулеба.

Також він зазначив, що "від самого початку російська агресія проти України - це не тільки агресія проти України та українців, це глобальна загроза".

"Голландський суд, який встановив істину і виявив винних, хоча б частково відновив справедливість. Але я думаю, що навіть це не до кінця пом'якшило біль родичів", - додав Кулеба.

Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс МН17 Амстердам (Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі 298 людей, які були на борту, загинули. Дві третини пасажирів – піддані Нідерландів. Розслідування причин катастрофи проводить міжнародна слідча група, до якої ввійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність "Бука" до російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську.

17 листопада 2022 року Окружний суд Гааги визнав двох громадян Росії та одного українця - Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка - винними в катастрофі пасажирського лайнера рейсу МН17 Малазійських авіаліній, унаслідок якої загинули 298 людей.

Ще одного обвинуваченого - росіянина Олега Пулатова - суд визнав невинуватим.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Три людини провалилися під кригу на Харківщині – ДСНС

США закликали владу Сирії притягнути до відповідальності винних у масових убивствах сирійських меншин

ЦВК Румунії відхилила кандидатуруДжорджеску до участі у виборах президента

За день на фронті 140 боїв, найбільше на покровському, курському та сіверському напрямках – Генштаб

Зеленський: Умєров доповів щодо своїх контактів з партнерами щодо нових пакетів підтримки України

Зеленський про візит до Саудівської Аравії: сподіваємося на результати

ФГВФО подав об’єднаний позов проти РФ в український суд

Пасажир потрапив під поїзд на ст. м. "Вирлиця", три станції "зеленої" лінії закриті на вхід

Україна та Німеччина підписали меморандум, який дозволить посилити спроможності української ППО

Маск: Starlink ніколи не вимкне термінали попри те, наскільки я не погоджуюся з політикою України

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА