Інтерфакс-Україна
09:22 25.09.2024

Сибіга взяв участь у міністерській зустрічі Спільної слідчої групи з розслідування збиття РФ рейсу МН17

2 хв читати

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга взяв участь у міністерській зустрічі країн - членів Спільної слідчої групи з розслідування збиття РФ рейсу МН17 разом з колегами з Австралії, Бельгії, Нідерландів і Малайзії, зустріч відбулася 24 вересня в Нью-Йорку.

"Критично важливо відновити справедливість і притягнути до відповідальності всіх винних, включно з тими, хто віддавав накази, й забезпечити, щоб подібні злочини більше ніколи не повторилися", - наголосив Сибіга, слова котрого наводить пресслужба МЗС.

Глава МЗС наголосив, що злочин збиття Росією авіалайнера "Малайзійських авіаліній" MH17 і вбивства 298 громадян різних держав на борту, включно з 80 дітьми, продемонстрував міжнародній спільноті, що порушення Росією міжнародного права та її загрози міжнародній безпеці виходять далеко за межі України.

Сибіга наголосив, що за 10 років Росія так і не визнала своєї провини й не заплатила компенсацій родинам загиблих. Натомість рідні так і не почули від Росії правдивих слів про трагічну загибель їхніх близьких. Це та нелюдська природа росіян, з якою ми в Україні маємо справу вже довгий час.

Міністр висловив упевненість у незалежності, відкритості та неупередженості процесів проти Росії в низці міжнародних судових інституцій. "Очікуємо рішення Європейського суду з прав людини. Слідкуємо за зусиллями Нідерландів та Австралії щодо притягнення РФ до відповідальності в Міжнародній організації цивільної авіації. Коліщата правосуддя можуть обертатися повільно, але вони обертаються", - наголосив Сибіга.

Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), було збито в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Усі 298 людей, які перебували на борту, загинули. Дві третіх пасажирів - піддані Нідерландів. Причини катастрофи розслідувала Міжнародна слідча група, до якої увійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК "Бук", а згодом оголосила про приналежність "Бука" до російської 53 зенітно-ракетної бригади, що дислокується в Курську.

17 листопада 2022 року Окружний суд Гааги визнав двох громадян Росії та одного українця - Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка - винними в катастрофі пасажирського лайнера рейсу МН17 "Малазійських авіаліній", унаслідок якої загинули 298 людей.

Ще одного обвинуваченого - росіянина Олега Пулатова - суд визнав невинуватим.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посольство України в Словаччині з прикрістю сприйняло антиукраїнські заяви Фіцо

Єврокомісія оприлюднить 6 травня "дорожню карту" щодо відмови від імпорту палива з РФ

Зеленський зустрівся з представниками провідних оборонних підприємств Чехії

До 6 років тюрми засуджено жительку Херсонщини, яка допомагала окупантам у проведенні референдуму - ОВА

У Купʼянську ворожий FPV-дрон поцілив у цивільну автівку, поранено пенсіонера - прокуратура

Україна розраховує на підтримку Чехією продовження переговорів про вступ у ЄС – Зеленський

Тимчасова повірена у справах США Девіс прибула до Києва

Гетманцев підтримає ратифікацію угоди з США, проте закликав опублікувати її текст для Ради та громадськості

Ситуація на полі бою доводить, що РФ не хоче тривалої тиші, яка відкриває шлях дипломатії, - Зеленський

Київ передав 900 FPV-дронів для 72 ОМБр – Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА