Новообраний Європейський парламент підтвердив свою підтримку Україні - резолюція
Новообраний Європейський парламент (ЄП) ухвалив резолюцію, в якій підтвердив необхідність подальшої підтримки Європейським Союзом України як у відбитті російської агресії, так і в забезпеченні майбутнього членства в ЄС.
Резолюцію "Необхідність продовжувати підтримку ЄС для України" було проголосовано в середу в Страсбурзі в рамках першої пленарної сесії Європарламенту. "За" проголосували 495, "проти" – 137, 47 утрималися. Загалом проголосувало 679 депутатів.
Текст резолюції погодили п'ять політичних груп: група Європейської народної партії, група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів, група Європейських консерваторів і реформістів, група "Оновимо Європу" (ліберали), група Європейського вільного альянсу зелених.
"ЄП підтверджує свою позицію щодо подальшої підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах і непохитної прихильності ЄС наданню політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки доти, доки це необхідно для забезпечення перемоги України", - йдеться в резолюції.
Європарламент закликав ЄС і його держави-члени активно працювати над збереженням і досягненням максимально широкої міжнародної підтримки України.
"(ЄП) Знову підтверджує, що Україна як жертва агресії має законне право на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН; нагадує, що суттєва, хоча все ще недостатня військова допомога, яку надають ЄС, США та однодумці-партнери, покликана дати змогу Україні ефективно захистити себе від держави-агресора й відновити повний контроль над всією її міжнародно визнаною територією", - зазначається в документі.
Європейський парламент також привітав нещодавно розпочаті переговори про вступ до ЄС з Україною та Молдовою. "(ЄП) вважає, що їхня стійка інтеграція до ЄС є геостратегічними та демократичними можливостями й інвестиціями в єдину і сильну Європу; нагадує, що вступ до ЄС - це процес, який ґрунтується винятково на заслугах і потребує виконання критеріїв членства в ЄС, зокрема тих, що стосуються демократії, верховенства права, фундаментальних цінностей і боротьби з корупцією; нагадує, що процес вступу вимагає адекватної фінансової та технічної допомоги ЄС", - деталізується в документі.