Інтерфакс-Україна
14:03 17.07.2024

Новообраний Європейський парламент підтвердив свою підтримку Україні - резолюція

2 хв читати
Новообраний Європейський парламент підтвердив свою підтримку Україні - резолюція

Новообраний Європейський парламент (ЄП) ухвалив резолюцію, в якій підтвердив необхідність подальшої підтримки Європейським Союзом України як у відбитті російської агресії, так і в забезпеченні майбутнього членства в ЄС.

Резолюцію "Необхідність продовжувати підтримку ЄС для України" було проголосовано в середу в Страсбурзі в рамках першої пленарної сесії Європарламенту. "За" проголосували 495, "проти" – 137, 47 утрималися. Загалом проголосувало 679 депутатів.

Текст резолюції погодили п'ять політичних груп: група Європейської народної партії, група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів, група Європейських консерваторів і реформістів, група "Оновимо Європу" (ліберали), група Європейського вільного альянсу зелених.

"ЄП підтверджує свою позицію щодо подальшої підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах і непохитної прихильності ЄС наданню політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки доти, доки це необхідно для забезпечення перемоги України", - йдеться в резолюції.

Європарламент закликав ЄС і його держави-члени активно працювати над збереженням і досягненням максимально широкої міжнародної підтримки України.

"(ЄП) Знову підтверджує, що Україна як жертва агресії має законне право на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН; нагадує, що суттєва, хоча все ще недостатня військова допомога, яку надають ЄС, США та однодумці-партнери, покликана дати змогу Україні ефективно захистити себе від держави-агресора й відновити повний контроль над всією її міжнародно визнаною територією", - зазначається в документі.

Європейський парламент також привітав нещодавно розпочаті переговори про вступ до ЄС з Україною та Молдовою. "(ЄП) вважає, що їхня стійка інтеграція до ЄС є геостратегічними та демократичними можливостями й інвестиціями в єдину і сильну Європу; нагадує, що вступ до ЄС - це процес, який ґрунтується винятково на заслугах і потребує виконання критеріїв членства в ЄС, зокрема тих, що стосуються демократії, верховенства права, фундаментальних цінностей і боротьби з корупцією; нагадує, що процес вступу вимагає адекватної фінансової та технічної допомоги ЄС", - деталізується в документі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА