Невиконання студентом навчального плану є підставою для відмови у продовженні гранту на навчання на другий рік - Кабмін
Невиконання студентом індивідуального навчального плану за попередній рік навчання є підставою для відмови у продовженні надання державного гранту на навчання на другий або наступні роки навчання, йдеться в рішенні Кабінету Міністрів України.
Згідно з постановою уряду №822 від 18 липня, умовами продовження надання державного гранту здобувачеві освіти в тому самому навчальному закладі за тією самою освітньою програмою на другий чи наступні роки навчання є виконання здобувачем індивідуального навчального плану за попередній рік навчання та відсутність заборгованості з оплати за навчання за попередній навчальний рік.
У зв'язку з цим підставою для відмови у продовженні надання державного гранту здобувачу освіти другого або наступних років навчання, який претендує на продовження його надання, є: невиконання здобувачем освіти індивідуального навчального плану за попередній рік навчання, що підтверджується інформацією, отриманою з Єдиної бази, інших державних реєстрів, а також наданою на запити Міносвіти додатковою інформацією; наявність заборгованості з оплати за навчання; виявлення недостовірної інформації в заяві (інших документах) здобувача про продовження надання гранту; порушення строків подання заяви про продовження гранту.
Згідно з документом, у разі відмови у продовженні надання гранту або незгоди здобувача освіти зі встановленим розміром гранту здобувач освіти має право подати в довільній формі до Міносвіти апеляцію, яка має бути розглянута протягом 20 робочих днів.
Крім того, порядок визначає, що надання державного гранту припиняється у разі: подання здобувачем освіти заяви про припинення надання гранту через особистий електронний кабінет; переведення здобувача на навчання на місця державного (регіонального) замовлення в цьому ж закладі освіти; переведення здобувача освіти з денної (дуальної) форми на інші форми здобуття вищої освіти в цьому самому закладі освіти; відрахування здобувача освіти, якщо його не буде відновлено на навчання протягом 30 календарних днів від дати відрахування; виявлення недостовірної інформації в заяві (інших документах) здобувача освіти про надання державного гранту.
Зокрема, зазначається, що надання державного гранту тимчасово зупиняється у разі: подання здобувачем заяви про тимчасове зупинення надання гранту; надання здобувачу академічної відпустки відповідно до законодавства.
Як повідомлялося, 18 липня Кабінет Міністрів схвалив запуск пілотного проєкту з надання державних грантів на здобуття вищої освіти. Державний грант є можливістю для вступників, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тис. грн і більше на рік для покриття частини вартості навчання.
20 березня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №10399 про реформу фінансування вищої освіти.