ВР пропонують адаптувати КК і КПК до міжнародних стандартів у частині відповідальності юросіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень
Народні депутати пропонують привести Кримінальний, Кримінальний процесуальний кодекси та інші закони у відповідність до міжнародних стандартів у частині відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень.
Відповідний законопроєкт № 11443 зареєстровано у Верховній Раді 25 липня, повідомляє сайт парламенту.
Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його автори пропонують внести до законодавства зміни, що передбачають підстави для застосування до юридичної особи заходів кримінально-правового характеру, незалежно від притягнення до кримінальної відповідальності фізичної особи. Законопроєкт також пропонує збільшити розміри штрафів, що застосовуються до юросіб, як основний захід кримінально-правового характеру, і дати можливість застосовувати додаткові (нефінансові) заходи кримінально-правового характеру.
Пропоновані зміни також передбачають правила застосування заходів кримінально-правового характеру та обмеження на ліквідацію юросіб за спеціальною процедурою, а також можливість застосування спецконфіскації на основі постанови про застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичної особи.
Згідно з пояснювальною запискою, метою ухвалення закону є забезпечення виконання Україною взятих на себе зобов'язань щодо імплементації рекомендацій Ради Організацій економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях і впровадження ефективного механізму притягнення юридичних осіб до відповідальності, що відповідатиме Конвенції ОЕСР про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. У супровідних документах до законопроєкту, зазначається, що запроваджена 2014 року кримінальна відповідальність юросіб у вигляді заходів кримінально-правового характеру не відповідає вимогам Конвенції ОЕСР про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях.
Серед авторів законопроєкту Сергій Іонушас (фракція "Слуга народу"), Григорій Мамка (депутатська група "Платформа за життя та мир"), Володимир Арешонков (група "Довіра"), перший віцеспікер Олександр Корнієнко.