"Сталевий фронт" Ахметова за 3 міс. наростив будівництво фортифікацій на Донеччині та Запоріжжі більш ніж удвічі
Мілітарна ініціатива "Сталевий фронт" Ріната Ахметова у травні-липні наростила будівництво фортифікаційних оборонних споруд для ЗСУ на донецькому і запорізькому напрямках у 2,5 раза - з 80 км до понад 200 км.
Згідно з інформацією, будівництво інженерно-фортифікаційних споруд відбувається разом із військовими та військово-цивільними адміністраціями на донецькому та запорізькому напрямках. Крім залучення фахівців компанії, "Метінвест" надає матеріали та спецтехніку для будівництва ліній оборони, щоб перешкодити просуванню ворога.
Загалом для будівництва "Метінвест" поставив 20,720 куб. метрів лісоматеріалів, 100,300 кв. метрів геотекстилю та сітки для укріплення траншей та окопів. У фортифікаціях було використано 43 "криївки" (сховки) - підземних укриттів, які компанія виробляє з хвилястої сталі. Лінія оборони забезпечуватиме захист особового складу, техніки та боєприпасів від атак противника, а також слугуватиме укриттям для відпочинку бійців.
"Метінвест" долучився до спільної із ЗСУ роботи зі створення ліній оборони. Ми не можемо стояти осторонь, бо знаємо, що наш досвід, ресурси, наші знання можна конвертувати у надійний захист для оборонців та тих, кого вони закривають своїми спинами - звичайних українців, кожного з нас. Сподіваємось, що фортифікації значно підвищать ефективність оборонних заходів", - зазначив операційний директор групи Олександр Мироненко.
Роботи проводяться разом із інженерними підрозділами ЗСУ, а всі матеріали та робочу силу "Метінвест" надає безкоштовно.
Нагадується, що початку повномасштабної війни "Метінвест" спрямував на допомогу Україні та її громадянам 6,9 млрд грн, із яких понад 3,4 млрд грн - на потреби армії в рамках мілітарної ініціативи "Сталевий фронт" Ріната Ахметова. Група залишається надійною опорою країни в боротьбі з ворогом.
Як повідомлялося, наприкінці квітня поточного року у рамках мілітарної ініціативи "Сталевий фронт" Ахметова побудовано фортифікацій загальною протяжністю понад 80 км на авдіївському, курахівському та запорізькому напрямках фронту. Будівництво захисних фортифікаційних споруд першої та другої лінії оборони активізувалося в грудні 2023 р. у координації з Міністерством оборони України та взаємодії з інженерними військами.