Депутати пропонують звільнити купівлю житла за сертифікатом "єВідновлення" від пенсійного збору
Група депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №11444, що передбачає звільнення від сплати пенсійного збору під час купівлі житла з використанням житлового сертифіката за держпрограмою компенсацій за зруйноване житло "єВідновлення".
"Також у документі прописано процедури визнання населеного пункту територією, непридатною для життєдіяльності, і, відповідно, розташоване там житло прирівнюється до знищеного об'єкта. Проведення обстеження такого житла для отримання компенсації не потрібне", - повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" голова парламентського комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк (фракція партії "Слуга народу").
Законопроєкт також пропонує заборонити арешт або стягнення поточних рахунків, відкритих для зарахування компенсації за програмою "єВідновлення", окрім випадків, коли компенсацію було отримано незаконно.
Крім того, пропонується дозволити використовувати кошти компенсації для погашення кредиту на купівлю або інвестування в житловий об'єкт чи земельну ділянку, де такий об'єкт розташований. При цьому компенсацію за пошкоджену або зруйновану нерухомість в іпотеці видають за згодою кредитора.
Документ чіткіше прописує умови відмови в компенсації, зокрема додано підставу для відмови в разі, якщо житло не було зруйноване внаслідок російської агресії. Водночас встановлюється відповідальність за нецільове використання коштів компенсації.
"Пропонований нами законопроєкт врегулює внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна інформації про пошкоджені/знищені об'єкти нерухомості для цілей, не пов'язаних з наданням компенсацій. Внесення такої інформації актуальне для ненарахування та несплати податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки", - пояснила Шуляк.
Як повідомлялося, раніше у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11440, який передбачає спрощення підтвердження права власності на житло в разі, якщо його було зареєстровано через Бюро технічної інвентаризації (БТІ) з використанням паперових носіїв, недоступних через тимчасову окупацію або знищених унаслідок бойових дій.