Мотор-Банк, Вінницький авіазавод та інші активи експрезидента "Мотор Січ" Богуслаєва передано в управління ФДМ
Майно, що належало колишньому президенту "Мотор Січ" В'ячеславу Богуслаєву і його бізнес-партнеру, директору представництва в РФ Петру Кононенку, передано в управління Фонду держмайна (ФДМ) України.
"Відповідно до рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо В'ячеслава Богуслаєва та Петра Кононенка застосовано санкції. Майно, що належало їм, стягнуто в дохід держави і передано в управління ФДМ", - пояснюється в пресрелізі Фонду в середу.
У повідомленні нагадується, що серед стягнутих у дохід держави активів Богуслаєва - частки або 100% у: ТОВ "Золота астра", ТДВ "Страхова компанія "Мотор-Гарант", ТОВ "Вінницький авіаційний завод", ТОВ "Вертольоти МСБ", АТ "Мотор-Банк" і ПрАТ "Азов Трейд-ХХІ". Уся нерухомість і земельні ділянки, розташовані в Запорізькій області.
У випадку Кононенка йдеться про ТОВ "Жекон" (23%), ТОВ "Перспектива-високі технології" (17%) і ПрАТ "Промзапал" (19%).
Також, у дохід держави стягнуто грошові кошти В'ячеслава Богуслаєва, розміщені на рахунках в АТ "Мотор-Банк", у розмірі понад 554 млн грн і в АТ "ПУМБ" у розмірі 79,5 млн грн.
"Понад 600 млн у гривневому еквіваленті ФДМ передає до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, з них уже перераховано 287,3 млн грн. Фонд продовжує роботу з націоналізованими активами. Майно окупантів, колаборантів і ворогів України має працювати на користь країни", - цитується у пресрелізі голова ФДМ Віталій Коваль.
Надалі щодо стягнутої в дохід держави нерухомості ФДМ проведе моніторинг активів, тобто аналіз накладених арештів і подальше їхнє зняття, інвентаризацію (обстеження) з фотофіксацією, перереєстрацію за державою в особі Фонду тощо.
"Лише після цього ФДМ ухвалюватиме рішення про економічно обґрунтоване управління або реалізацію таких активів", - зазначено в повідомленні.
Як повідомлялося, Міністерство юстиції 22 січня 2024 року подало позов до ВАКС для стягнення з Богуслаєва та ексгендиректора ТОВ "Борисфен-Авіа" Петра Кононенка на користь держави 30 одиниць нерухомого майна та корпоративних прав у більш ніж 10 юридичних осіб. Заарештований Богуслаєв уперше в практиці таких справ брав участь у судовому засіданні ВАКС.
Перша інстанція ВАКС частково задовольнила вимоги Мін'юсту 18 квітня цього року, після чого рішення було оскаржене сторонами. Апеляційна палата ВАКС 25 червня залишила чинним рішення про застосування санкцій і стягнення активів у дохід держави.
Раніше Служба безпеки України (СБУ) повідомила, що розслідування у справі за обвинуваченням у роботі на російських окупантів експрезидента АТ "Мотор Січ" Богуслаєва та директора департаменту підприємства завершено і передано до суду. У межах кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд грн.
У жовтні 2022 року співробітники СБУ затримали Богуслаєва і начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності "Мотор Січ". За даними слідства, вони причетні до передачі окупантам товарів військового призначення, зокрема авіадвигунів, для штурмової авіації РФ.
Богуслаєв очолював одне з найбільших у Європі підприємств із виробництва авіадвигунів - "Мотор Січ". До продажу контрольного пакета акцій китайській компанії Skyrizon, яка заморожена судом, він був найбільшим акціонером корпорації.
Кононенко очолював представництво "Мотор Січ" у Москві, був членом наглядової ради "Мотор Січ", помічником члена Ради Федерації Росії Глухих В. К. Санкції РНБО, застосовані згідно з указом президента Володимира Зеленського до очолюваного ним підприємства ТОВ "Борисфен-Авіа", були запроваджені ще у 2021 році.