11:20 05.08.2024

"Агенція оборонних закупівель" уклала контракти вже зі 102 вітчизняними постачальниками, з них майже половина виробляє БПЛА - Міноборони

3 хв читати
"Агенція оборонних закупівель" уклала контракти вже зі 102 вітчизняними постачальниками, з них майже половина виробляє БПЛА - Міноборони

З вітчизняним виробником укладено 70% контрактів "Агентства оборонних закупівель", загалом уже є контракти зі 102 вітчизняними постачальниками, з яких 45% - це виробники БПЛА, повідомив керівник департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.

"Щодо кількості контрактів, на жаль, не можу надати детальну інформацію, втім, можу назвати у відсотковому співвідношенні. Контракти "Агенції оборонних закупівель" укладені таким чином: за кількістю - 70% контрактів з вітчизняними виробниками, а 30% - імпорт", - сказав Канєвський в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, у вітчизняних виробників Агенція закуповує переважно бронеавтомобілі, міномети, самохідні артилерійські установки тощо, а за кордоном - те, що в Україні або ніколи не виробляли, навіть за радянських часів, або були втрачені технології за період незалежності, зокрема ППО, ракети до ППО, номенклатура боєприпасів. Особливу увагу, як наголосив Канєвський, приділяють снарядам 155-го калібру, тобто натовського стандарту.

"Загалом зараз контракти укладені зі 102 вітчизняними постачальниками або виробниками, з яких 45% - це виробники БПЛА. Це виробники або постачальники, які складають на території України з іноземних компонентів свої вироби й продають їх Міністерству оборони через "Агенцію оборонних закупівель" і доставляють до Збройних сил України", - розповіли в Міноборони.

Говорячи про "Державного оператора тилу", Канєвський повідомив, що в нього показник за контрактами з українським виробником дещо вищий, оскільки легка, харчова промисловість мають розвинене виробництво в Україні.

"Отже, йдеться зараз про 180 українських постачальників, з яких 110 - це речовий напрям, 45 - продовольчий напрям і понад 25 компаній - напрям паливно-мастильних матеріалів", - сказав він.

Окремо керівник департаменту зазначив, що в тилових закупівлях український виробник має суттєву перевагу над іноземними виробниками. І якщо говорити про конкуренцію з імпортними постачальниками, за словами Канєвського, то їх одиниці на закупівлях ДОТ.

"Наприклад, імпортними постачальниками можуть бути українські підприємці, які намагаються вже за межами України знайти товар, який підійде під певні технічні специфікації, привезти товар в Україну й продати. Але Центральне управління контролю якості все одно здійснюватиме перевірки до того, як допустити чи не допустити товар на склади Збройних сил України. Тобто насправді неякісний імпорт зараз не має шансів масово потрапити на склади Збройних сил України", - наголосив він.

Також Канєвський наголосив, що міжнародні компанії, які хочуть працювати з тиловим напрямом із ЗСУ, так чи інакше мають думати про локалізацію свого виробництва, тому що Міноборони не може закупити для військових "будь-який товар, який, наприклад, продається на онлайн-маркетплейсах або супермаркетах". Він пояснив, що від Збройних сил подають особливі вимоги технічної специфікації до всіх груп товарів тилового забезпечення. Крім того, після того, як "Державний оператор тилу" купує товари, потім інша структура Міноборони перевіряє якість, і лише після цього товар уже йде у війська.

"Тому коли міжнародна іноземна компанія захоче, і такі компанії є, працювати зі Збройними силами України, з Міноборони, вони мають відповідати усім цим стандартам, тобто освоїти їх, а це легше все зробити на території України, локалізувавши своє виробництво під ці вимоги. Можливо, у співпраці вже з якимись іншими локальними виробниками", - сказав керівник департаменту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВАКС відпустив ексголову Дніпропетровської ОДА Резніченка під заставу 30 млн грн

У МЗС відбулася зустріч із делегацією Чехії на чолі з уповноваженим уряду з питань відновлення України

Кількість жертв повеней у центральній Європі зросла до 14 осіб

Іран не постачав зброї РФ, заявляє президент Пезешкіян

Пункти Плану перемоги виписано більш ніж на 90%, наступного тижня його буде презентовано союзникам

Громадянин США Раут ніколи не служив у Міжнародному легіоні в Україні - ГУР Міноброни

Діти з України, які не могли покинути Австрію через негоду, виїдуть додому вже 17 вересня

ПУНКТИ ПЛАНУ ПЕРЕМОГИ ВИПИСАНО БІЛЬШ НІЖ НА 90%, НАСТУПНОГО ТИЖНЯ ЙОГО БУДЕ ПРЕЗЕНТОВАНО СОЮЗНИКАМ - ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Умєров пропонує Естонії купувати українські дрони та ракети

Зеленський за підсумками Ставки доручив Генштабу надати перелік заходів для покращення роботи центрів бойової підготовки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА