ЗСУ просунулися на південний схід від Суджі в Курській області та знищили два мости - ISW

Українські війська продовжували незначно просуватися на південний схід від Суджі Курської області в п'ятницю, 16 серпня, повідомляється у зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).
"Українські сили просунулися на схід від Мирного і на південь від Спального (обидва на південний схід від Суджі), а геолокаційні знімки, опубліковані 15 серпня, показують, що українські сили нещодавно діяли в межах Борок (на південний схід від Суджі)... Кадри з геоприв'язкою, опубліковані 15 і 16 серпня, показують, що українські сили продовжують діяти в межах максимально заявленої межі українського наступу в межах Курської області, зокрема й у районі Суджі", - ідеться у зведенні.
Також із посиланням на власні джерела ISW повідомляють про бої в районі Руського Порічного на північ від Суджі, в районі Агронома на схід від Суджі та по лінії Гирі-Камишне-Крупець-Спальне на південний схід від Суджі. "Невеликі українські мобільні групи продовжували обмежені атаки за наявною лінією зіткнення в Курській області, а також українські сили продовжували атаки біля Кореневого і на захід від Снагості (на південь від Кореневого)", - йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що внаслідок українських ударів було зруйновано два мости в Глушківському районі Курської області через річку Сейм. "Удари української системи Himars зруйнували мости в Глушковому і Званному (обидва на південний захід від Кореневого). На геолокаційних кадрах, опублікованих 16 серпня, видно, що внаслідок удару обвалився міст у Глушковому", - повідомляють у зведенні.
У ISW зазначили, що руйнування мосту ускладнить російські наземні лінії зв'язку в цьому районі.
Аналітики повідомляють, що під час нещодавніх операцій українські сили просунулися в західній частині Бєлгородської області, але наявні повідомлення та докази з відкритих джерел вказують на те, що станом на 16 серпня українські сили більше не утримують там позиції.
"11 серпня українські групи провели механізовані атаки біля прикордонного пункту Колотилівка (на міжнародному кордоні на північний захід від Бєлгорода) і просунулися приблизно на 10 км у цьому районі. Російські джерела стверджували, що українські сили останніми днями неодноразово атакували біля Колотилівки і тимчасово захопили блокпост Колотилівка 15 серпня, але не стверджували, що українські сили просунулися хоча б на 10 км за блокпост. Газета Washington Post повідомила, що українські сили утримували позиції на території Бєлгородської області, перебуваючи під сильними російськими авіаударами і артилерійським вогнем, і що 15 серпня українська бронетехніка перетнула Бєлгородську область, щоб евакуювати український персонал, який залишився, з цих позицій", - ідеться у зведенні.
ISW не виявила жодних заяв або доказів з боку РФ, які б свідчили про те, що українські сили залишаються в Бєлгородській області станом на 16 серпня.
"Російські сили в Бєлгородській області були більш підготовлені до відбиття транскордонних українських нападів, ніж російські війська в Курській області, і встановили вздовж кордону великий комплекс протитанкових укріплень "зуби дракона" та сильно замінували цей район... Оперативна раптовість, якої українські війська досягли 6 серпня під час вторгнення до Курської області, значною мірою розсіялася до 11 серпня, і російські війська в Бєлгородській області були готові відбити українські прикордонні атаки. Однак з моменту початку вторгнення 6 серпня українські війська швидко просунулися через інші ділянки кордону з Курською областю, і цілком імовірно, що російські війська захищають одні ділянки кордону сильніше, ніж інші", - вказують аналітики.