Росія почала формування загонів тероборони для "звільнення" Курської області від ЗСУ - ISW
Російська влада створює нові добровольчі загони територіальної оборони у відповідь на вторгнення ЗСУ в Курську область, ідеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
На думку західних аналітиків, формування цих загонів свідчить про небажання Володимира Путіна серйозніше протидіяти вторгненню у вигляді мобілізації через ризики суспільного невдоволення або масштабної передислокації військ, що зірве наступальні операції Росії на сході України.
Виконувач обов'язків губернатора Курської області Олексій Смирнов 29 серпня оголосив про створення добровольчого загону "БАРС-Курськ". За його словами, основним завданням формування буде "гарантування безпеки" в області під час вторгнення і заселення прикордонних населених пунктів області надалі.
Смирнов зазначив, що загін співпрацюватиме з російськими військовими і штабом контртерористичної операції, які здійснюють нагляд за поточними діями Росії в Курській області, а також надаватиме гуманітарну підтримку жителям прикордонних населених пунктів.
За словами губернатора, добровольці підпишуть шестимісячні контракти, пройдуть навчання і отримають будь-яку "необхідну" зброю для виконання своїх обов'язків. 24 серпня влада Курської області оприлюднила оголошення про набір у загін.
Представник Харківського угруповання українських військ полковник Віталій Саранцев повідомив, що російська влада також формує загони "БАРС-Брянськ" і "БАРС-Бєлгород", які надаватимуть підтримку Північному угрупованню російських військ. За оцінками Саранцева, загалом до складу трьох загонів увійде 4 921 доброволець.
"Формування цих нових добровольчих загонів відповідає стратегії Кремля, спрямованій на уникнення передислокації в Курську область досвідчених або боєздатних підрозділів, які беруть участь у бойових діях на покровському або торецькому напрямках. Причиною є побоювання сповільнення темпів російських наступальних операцій на цих пріоритетніших напрямках", - зазначають аналітики ISW.
Західні вчені також вважають, що Путін значною мірою покладається на призовників і нерегулярні сили, перекинуті з менш пріоритетних напрямків в Україні, для захисту від вторгнення ЗСУ в Курську область.
У ISW нагадали, що Путін відзначив бажання надалі покладатися на російських добровольців для протистояння українському вторгненню під час зустрічі 12 серпня з російськими військовими, силовиками і цивільними посадовими особами. Путін натякав на готовність підписати контракти на проходження військової служби серед майбутніх "добровольців".
У звіті наголошується, що Путін послідовно розраховував на добровольчі та нерегулярні формування для полегшення нестачі людських ресурсів під час війни. Він також уникав оголошення загальної мобілізації або чергового раунду часткової мобілізації, які були б неймовірно непопулярними серед російського суспільства.
"...Імовірно, продовжуватиме покладатися на іррегулярні формування для протидії українському вторгненню в Курську область, яке триває, доки російські наступальні операції не досягнуть кульмінації на сході України - тоді Путін може розглянути можливість передислокації більш боєздатних російських військ, щоб з цих напрямків відкинути українські частини через кордон", - ідеться у звіті.