14:20 07.09.2024

У Десні вже не фіксується масовий мор риби - обладміністрація

2 хв читати
У Десні вже не фіксується масовий мор риби - обладміністрація

Забруднена вода з річки Сейм рухається Десною вниз за течією, проте в ній уже не фіксують масового мору риби, повідомив голова Чернігівської обласної адміністрації В'ячеслав Чаус.

"Продовжують діяти заборони на купання, вилов риби та використання води обох річок для господарських потреб, зокрема напування худоби та поливу овочів. З хорошого - пляма вже не така концентрована, а швидкість її руху менша за швидкість течії Десни. Це дає більше часу на її розведення та насичення води киснем", - написав Чаус у телеграм-каналі.

За його словами, щоб прискорити штучну аерацію води в річках, потрібні додаткові установки, і з ними допоможе Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

"Вдалося провести ефективні заходи з локалізації та ліквідації наслідків забруднення. Працюємо над цим далі. Якість води фахівці перевіряють кілька разів на день. Щодо збитків для нашої області - наразі вони сягають 186 млн грн, остаточні підрахунки після подолання наслідків", - написав Чаус.

Як повідомлялося, раніше було отримано інформацію від Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області щодо погіршення якісного стану води в річці Сейм: ішлося про забруднення води, що рухається за течією Сейму, а також про мор риби в ньому. Пізніше перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що перевищень хімічних і високотоксичних компонентів у річках Сейм і Десна не виявлено, виявлені забруднення мають органічне походження.

Загроза питному водопостачанню населення в Чернігівській і Сумській областях відсутня, оскільки питні водозабори для населення з річок Сейм і Десна в цих регіонах не здійснюються. Державна екологічна інспекція (Держекоінспекція) не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у річці Десна в межах Київської області, але все одно рекомендували не користуватися водою з річки, заборонивши купання та вилов риби в ній.

30 серпня в Міндовкілля повідомили, що в Десні в межах Чернігівської області ведеться локалізація органічного забруднення, яке надійшло з річки Сейм, шляхом внесення активного мулу та насичення води киснем. 5 вересня забруднюючі органічні речовини дійшли Десною до Чернігова, пересуваючись найглибшою частиною річки окремими плямами та поступово осідаючи на дно. Забруднення води за результатами лабораторних досліджень - незначне, типове для цього періоду року.

Загалом у Сумській області в Сеймі було зібрано та захоронено понад 12 тонн загиблої риби, а в Чернігівській області в Десні та Сеймі - вісім тонн. Фактів торгівлі рибою з цих річок не виявлено.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лише 5% російських дронів-камікадзе долітають до своїх цілей - Генштаб ЗСУ

У Києві в середу обмежать рух вулицею Хрещатик - КМДА

Від початку доби відбулося 75 бойових зіткнень - Генштаб

У Харкові один постраждалий унаслідок ворожого удару - мер

Трьох агентів РФ, які готували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, засуджено до 13 років в'язниці

У США відбуваються спільні вибори президента й Конгресу, остаточні результати будуть відомі за кілька днів - посол України

Глава МВС України: Готові розпочати взаємодію зі шведськими партнерами у сфері безпілотної авіації

Міністр цивільної оборони Швеції: Передаємо Україні два судна для посилення безпеки на морі

БЕБ викрило групу осіб, які незаконно ввезли понад 500 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги

Заступник голови ОП Мудра змінила Шурму в комісії з відбору незалежних членів наглядових рад держбанків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА