В Україні запустять експериментальний проєкт для сімей, де народилася дитина з порушеннями розвитку
Міністерство соціальної політики запускає експериментальний проєкт із запровадження договірної форми послуги раннього втручання.
"Перші роки життя дитини є визначальними для її подальшого розвитку і суттєво впливають на майбутнє. При цьому вирішальним ресурсом у розвитку маленької дитини є її сім'я. Водночас коли в сім'ї народжується дитина з порушеннями розвитку, її батьки самі потребують значної підтримки в подоланні викликів, що виникли в їхньому житті", - йдеться в повідомленні міністерства.
Зазначається, що, згідно зі статистикою, у 2023 році в Україні народилося близько 34 тис. дітей із вродженими порушеннями розвитку та складними станами, що виникають у перинатальному періоді.
"Щоб підтримати батьків, чиї діти народилися зі складними станами, Міністерство соціальної політики України пропонує послугу раннього втручання. Це послуга, яка поєднує медичну, освітню та соціальну складові, а тому вимагає координації зусиль і дій фахівців різних професій, які, об’єднуючись у мультидисциплінарну команду раннього втручання, надають цю послугу", - додали у відомстві.
За даними міністерства, в Україні функціонують 47 команд раннього втручання в 16 регіонах, а кількість отримувачів послуги у 2023 році становила понад 2,9 тис. сімей із дітьми.
У зв'язку з цим Мінсоцполітики започатковує експериментальний проєкт із запровадження договірної форми надання послуги раннього втручання, який визначатиме: організаційну модель надання послуги; специфікацію послуги; механізм фінансування послуги; завдання кожного члена команди раннього втручання; вимоги до надавачів цієї послуги.