Бауер: війна РФ проти України – це суміш старих тактик із сучасними технологіями
Голова Військового комітету (ВК) НАТО, адмірал Роб Бауер характеризує війну, яку проти України веде РФ, як суміш старих тактик та процедур із сучасними технологіями.
Таку оцінку він зробив в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Ми бачимо захопливу комбінацію тактики та процедур Першої світової війни, артилерійські обстріли, використання окопів, піхоту, хвиля за хвилею, речі, які, як ми вважали, були з далекого минулого. Це все повернулося у ХХІ століття. Водночас ми бачимо гіперзвукові ракети, ми бачимо безпілотники, бачимо штучний інтелект, бачимо кібер, космос. Тож поєднання цих двох елементів, дуже старого та дуже нового, є частиною реальності", - констатував Бауер.
Голова ВК зазначив, що "в багатьох країнах, також у Альянсі протягом кількох років, була якась ідея, де люди казали, що нові світові війни будуть пов’язані з інтелектом, дронами, штучним інтелектом, квантом, усіма новими речами, а не цими боями піхоти в багнюці". "Але війна — це не лише біти та боти, що є, скажімо так, сучасною стороною, але й ще бруд і кров", - наголосив він.
Іншим елементом, який притаманний цій війні, Бауер назвав "величезну кількість безпілотників, використання штучного інтелекту в поєднанні з дронами". "Штучний інтелект в основному допомагає зробити відносно прості системи набагато більш дієздатними. Наприклад, сенсори стають набагато ефективнішими завдяки ШІ, системи зброї, точність стає набагато кращою завдяки ШІ. Тому поєднання штучного інтелекту та дронів є важливою зміною у війні", - констатував голова ВК.
Бауер також вважає, що у цій війні "знову проявляється важливість командування". "Я маю на увазі, що російські війська є дуже ієрархічними, і багато що повинно йти до Москві перш ніж вони зможуть вирішити щось на полі бою. А Україна, починаючи з 2014 року, змінила свій шлях, навчаючись у канадців, американців і британців у період 2014-2022 років, коли за ці вісім років ви ввели посади унтер-офіцерів, сержантів і командування місіями, які зробили вас, як збройну силу, набагато більш боєздатними з обмеженою чисельністю, ніж більші російські сили, які є настільки ієрархічними", - пояснив він.
Крім того, важливим, хоча і не новим фактором Бауер назвав психологічну частину війни: волю воювати. "Ти розумієш, за що борешся. Моральна складова, ментальна складова ведення війни є надзвичайно важливою. Великий урок, який ми бачимо, полягає в тому, що українці з меншою чисельністю, але з цим набагато сильнішим ментальним компонентом здатні бути сильнішими за Росію, яка має більшу кількість. Росіяни не знають, за що вони воюють, не мають уявлення. Тож це, окрім зброї та амуніції, дуже важливий компонент у війні", - переконаний голова ВК.