Інтерфакс-Україна
11:29 02.10.2024

Мінстратегпром: Треба нарощувати виробництво боєприпасів, ракет, ППО, дронів

3 хв читати

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін і радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін назвали необхідними для нарощування напрямами оборонно-промислового комплексу (ОПК) виробництво боєприпасів, ракет, систем протиповітряної оборони, а також дронів.

"Тому багато номенклатур, яких на сьогодні потребують наші військові. І насамперед це нарощування виробництва боєприпасів, бо жодна країна у світі не виробляє стільки, скільки сьогодні потрібно на лінії фронту. Це, звісно, ракети, а також ППО", - сказав Сметанін на брифінгу на полях другого Міжнародного форуму оборонних індустрій (DFNC2).

Зі свого боку Камишін додав, що "сюди можна зарахувати й усі види дронів, як повітряні, так і морські й наземні роботизовані комплекси". "Про які ви почуєте ще багато цікавого", - сказав він.

Сметанін також окремо наголосив, що жодна країна у світі не може забезпечити ведення війни такої інтенсивності, яка на сьогодні є в Україні, і навіть РФ з її значно більшим бюджетом залучає допомогу третіх країн у постачанні боєприпасів, ракет, критичних компонентів для виробництва.

Крім того, Камишін зазначив, що на цей рік спроможності ОПК утричі більші, ніж закупівельний бюджет. Він прогнозує, що на наступний рік збережеться приблизно така сама пропорція.

"Ми бачимо, що будемо здатні виробити продукції щонайменше на $30 млрд. Але ми не бачимо, як нам профінансувати з місцевого бюджету більше ніж $10 млрд. Тому ми впевнені, що нам потрібно шукати можливість, як завантажити ці виробництва. Перше, найкращий інструмент для нас - кошти партнерів, що дадуть змогу закуповувати українське", - сказав він.

Водночас радник президента України зауважив, що, попри великі можливості українського оборонного виробництва, є напрями, у яких слід ще більше розвивати спроможності: це боєприпасна та ракетна програма. "І в цих напрямах, скільки б ми не виробляли, цього буде недостатньо. Тому маємо продовжувати розвивати наші виробничі можливості", - сказав він на брифінгу на полях другого Міжнародного форуму оборонних індустрій.

Камишін нагадав, що на цей рік було виділено понад 50 млрд грн на розвиток оборонної індустрії. За його словами, це, "мабуть, одна з найефективніших державних програм". "Тому що вона дає можливість нам нарощувати наші спроможності. І ми впевнені, що правильна оцінка роботи цієї програми дасть нам на наступний рік не менший ресурс", - сказав радник глави держави.

Сметанін доповнив на брифінгу, що сума коштів, закладена на наступний рік, є на рівні 2024 року. За його словами, це дасть змогу й надалі нарощувати виробничі спроможності "тим темпом, який є на сьогодні".

Відповідаючи на уточнювальне запитання про можливість експорту озброєння через нестачу коштів, Камишін сказав: "Ми віримо, що наше виробництво має бути завантажене повністю, оскільки це наша економіка. Або контрактами, або можливістю експортувати за певних умов".

Як повідомлялося, на розвиток ОПК в Україні згідно з проєктом бюджету 2024 року передбачено майже 56 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через атаку ворожих БпЛА в Дніпрі постраждали дві дитини – Лисак

Внаслідок ворожого ракетного удару в Ізюмі постраждали дві людини

РФ вже понад 30 разів порушила режим припинення вогню в енергетичній сфері

Зеленський про угоду з США: базові юридичні речі майже доопрацьовані

Зеленський обговорив з дипломатами роботу на найближчі тижні

Зеленський: Готуємо деталі того, як може функціонувати безпековий контингент в Україні

Кошта: Я приєднуюся до програми BringKidsBack, щоб вимагати безпечного повернення українських дітей

Виставка "База. Ґрунт. Фундамент", присвячена українській боротьбі за незалежність, відкрилася у Софії Київській

Військові Ізраїлю поки що не ведуть масштабного наступу в Газі, щоб не заважати переговорам про заручників

В Офісі президента відбувся брифінг для іноземних дипломатів щодо санкційної політики проти Росії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА