Інтерфакс-Україна
12:47 07.10.2024

Апарат Ради обмежує використання телеграму в локальній мережі парламенту - Юрчишин

2 хв читати
Апарат Ради обмежує використання телеграму в локальній мережі парламенту - Юрчишин
Фото: Pixabay

Апарат Верховної Ради за рекомендацією Ради національної безпеки і оборони (РНБО) обмежує використання телеграму в локальній мережі парламенту, повідомив голова комітету зі свободи слова Ярослав Юрчишин (фракція "Голос").

"Отримав розпорядження від апарату ВР із новими положеннями про роботу телеграму у локальній мережі Ради", - написав Юрчишин у своєму телеграм-каналі.

За його словами, серед заходів безпеки, які пропонує Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО, - заборона передавання даних, які використовуються в роботі та службовій комунікації в телеграмі, встановлення та використання телеграму на службових або особистих комп'ютерах, які застосовуються для службової діяльності.

Заходи безпеки також передбачають блокування роботи месенджера за допомогою технічних і програмних засобів, фіксування запитів на несанкціоновані спроби підключення до сервісу, обов'язкову двофакторну авторизацію та скасування синхронізації контактів, а також блокування доступу до комп'ютера, якщо він залишається без нагляду, щоб сторонні особи не змогли отримати доступ до акаунту.

"На жаль, уже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держслужбовців через телеграм, яким користувалися на робочих пристроях. Цим розпорядженням ми мінімізуємо ризики", - зазначив Юрчишин.

Він наголосив, що це розпорядження стосується працівників апарату Верховної Ради і не обмежує використання месенджера в особистих цілях.

Як наголошується в розпорядженні, оприлюдненому Юрчишиним, за необхідності продовження роботи з телеграмом, треба "в установленому порядку подати лист із зазначенням такої необхідності", із прізвищами та іменами відповідальної особи та виду службових обов'язків, пов'язаних із використанням цієї мережі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укренерго" анонсувала відключення у неділю за погодинними графіками та обмеження для промисловості

Частина енергообладання вже прямує на об’єкти для відновлення енергопостачання в Одеській та Миколаївській областях після атак РФ – заступник глави Міненерго

Україна оголосила конкурс на 4 незалежних членів наглядової ради "Нафтогаз України"

Росіяни атакували безпілотником турецьке судно – ВМС ЗСУ

Ворог просунувся у Донецькій області поблизу Рівного, Виїмки та Васюківки – DeepState

Мир в Україні "не за горами", вважає Ердоган

Укргідрометцентр попередив про ожеледицю і налипання мокрого снігу у низці регіонів

Зеленський: Набули чинності санкції України проти майже 700 морських суден, які росіяни використовують для фінансування війни

Петиція до Кабміну про впровадження щорічної прогресивної винагороди для військових набрала 25 тис. голосів

Коордштаб: Білорусь передала Україні 114 цивільних громадян, серед них – українці і білоруські діячі Марія Александрова, Віктор Бабаріко та інші

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА