У Рівному викрито організатора схеми ухилення від мобілізації шляхом отримання фіктивної групи інвалідності в МСЕК
Трьом жителям Рівного, які налагодили схему ухилення від мобілізації, повідомлено про підозру у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України), повідомляють на сайті Офісу генерального прокурора України в середу.
"Через знайомих лікарів різних медичних закладів Рівного вони оформляли фіктивну документацію, яку потім подавали на розгляд МСЕК для отримання групи інвалідності. У подальшому ці документи давали можливість безперешкодного виїзду за кордон", - ідеться в повідомленні.
На сайті Служби безпеки України повідомляється про викриття в Рівному злочинної групи з 29 осіб. "Оборудку організувала очільниця місцевого агентства нерухомості та дві її підлеглі, які залучили до незаконної діяльності 26 медпрацівників. Серед них – посадовці медико-соціальних експертних комісій обласного центру. За гроші фігуранти допомагали ухилянтам втекти від призову на підставі підроблених документів про наявність важких хвороб серця або нервової системи", - ідеться в повідомленні.
Для реалізації схеми зловмисники фальсифікували історії хвороб ухилянтів, зокрема щодо перебування на стаціонарному лікуванні. Надалі на підставі цих документів представники лікарсько-консультативних та медико-соціальних експертних комісій готували висновки про непридатність хворих до військової служби.
"При обшуках у фігурантів виявлено понад 14 млн грн, ймовірно одержаних незаконним шляхом. Також вилучено підроблені медичні висновки, чорнові записи, мобільні телефони та комп'ютерну техніку із доказами злочинів", - розповіли в СБУ.
За даними Офісу генпрокурора, підозрюваним обрано запобіжні заходи: двом - у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, ще одна перебуватиме під домашнім арештом.
Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до корупції, зокрема тих, які скористалися незаконною послугою.