Інтерфакс-Україна
17:54 10.10.2024

Костін: Наразі відомо про депортацію до РФ понад 19,5 тис. українських дітей, 930 вдалося повернути на батьківщину

3 хв читати
Костін: Наразі відомо про депортацію до РФ понад 19,5 тис. українських дітей, 930 вдалося повернути на батьківщину

Наразі відомо про примусове переміщення й депортацію окупантами понад 19,5 тис. українських дітей, повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін.

"Наразі в наших кримінальних провадженнях перевіряють інформацію щодо переміщення та депортації понад 19,5 тис. дітей з територій України, які були або тимчасово залишаються окупованими Російською Федерацією. Повні цифри можуть бути більшими, тому що ми не маємо достовірної інформації з територій, які ще перебувають під тимчасовою окупацією Росії", - сказав він в інтерв'ю проєкту "Карп'як на Суспільному".

Костін зазначив, що, за даними омбудсмена Дмитра Лубінця, Україні вдалося повернути понад 930 дітей.

"За інформацією українського омбудсмена Дмитра Лубінця, станом на зараз з початку повномасштабного вторгнення нам вдалося повернути понад 930 дітей, з тих, які незаконно переміщені або депортовані. Хтось може сказати, що ця цифра не є дуже великою, але давайте не забувати, що за кожною цифрою - доля дітей, доля сімей, і дуже важливо, що наші діти повертаються додому", - сказав Костін.

За словами генпрокурора, з часів Другої світової війни в Європі не було зафіксовано такого злочину, як масова депортація дітей і дорослих цивільних. А тому Україна стикається з великою кількістю складнощів під час спроби повернути їх додому.

"Головна проблема - це намір Росії. Цей намір є системним, і це не випадковість. Тобто вони хочуть це робити і продовжують це робити. Це перша проблема. Друга проблема - те, що вони не хочуть змінювати свою поведінку. Навіть під тиском міжнародного співтовариства, тому я і говорив про те, що тиск має бути щоденним. Кожен світовий лідер може кожного дня виступати за те, щоб Росія повернула українських дітей. Не від інвенту до івенту, а практично робити це кожного дня", - зазначив він.

Костін також наголосив, що Україна зі свого боку робить усе можливе для створення процедури, яка допомогла б повернути людей на батьківщину.

"По-перше, це міжнародна коаліція з повернення українських дітей. Понад 37 країн уже долучилися завдяки зусиллям. Ми бачимо, що є певний прогрес із поверненням. Безумовно, ініціатива Bring Kids Back UA. Ми також намагаємося створити систему, тому що такої системи не існує у світі. Тобто немає системи, коли ти можеш, знаєте, зробити раз, два, три кроки і Росія поверне дітей. Це дуже складний процес. Тому Україна й об'єднує знову-таки зусилля світового співтовариства для того, щоб повернути всіх", - сказав він.

Генпрокурор зазначив, що також розслідують кримінальні провадження стосовно посадовців РФ і Білорусі, які можуть бути причетні до масових депортацій українського населення.

"Ми також розслідуємо провадження, зокрема, проти двох членів російського парламенту за фактами участі в незаконній депортації українських дітей... І ми розслідуємо причетність, зокрема, певних посадовців Білорусі до вчинення воєнного злочину, що стосується депортації українських дітей", - зазначив Костін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дипломати та економісти вважають, що Путін переграв Трампа і Трамп спробує переконати Україну прийняти вимоги Путіна

Мерц, Мелоні, фон дер Ляєн та Стубб в цілому задоволені розмовою з Трампом про його спілкування з Путіним

ЄС ухвалить 17-й пакет санкцій у вівторок, 18-й на підході – голова МЗС Естонії

З початку доби Сили оборони відбили 156 ворожих атак - Генштаб

Трамп та Путін не обговорювали часові рамки можливого припинення вогню між Росією та України – помічник Путіна

Зеленський закликає не розмивати пропозицію про припинення вогню та посилити санкції проти РФ за відмову від нього

Харківський шпиталь продовжує збір на комп'ютерний томограф, попри обіцянку МОЗ замінити зіпсований

Зеленський про обмін військовополонених: Україна не підтримує підходу міняти дітей на військових

Зеленський впевнений у запровадженні Європою санкцій проти РФ, і що з США треба працювати, щоб вони зробили те ж саме

Україна розглядає Туреччину, Ватикан або Швейцарію як майданчики для переговорів з РФ, США та ЄС – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА