Окупанти домоглися тактичних успіхів на захід від Вугледара, але це не частина масштабного наступу, - ISW
Російські окупаційні війська нещодавно відновили тактичні наступальні атаки поблизу адміністративної межі Донецької та Запорізької областей України та домоглися тактичних успіхів у локальних атаках, але ця діяльність поки що не виглядає частиною ширшої російської наступальної операції на заході Донецької області, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у зведенні за 13 жовтня.
"Ці тактичні успіхи не є результатом раптового або несподіваного російського прориву... Російські сили можуть відновити активізацію на менш активних ділянках фронту на півдні України, щоб відвернути увагу України від пріоритетних наступальних операцій Росії на Донеччині та закріпити українські сили вздовж фронту на півдні України й не допустити передислокації сил України на Донеччину", - ідеться в повідомленні.
Водночас наголошується, що узгоджені наступальні операції РФ уздовж межі Донецької та Запорізької областей теоретично можуть здійснюватися в рамках зусиль окупантів із ліквідації українського виступу на заході Донецької області, просування до траси Н-15 (Донецьк-Запоріжжя) і тиску на західний фланг українського угруповання.
"Російські війська активізувалися на західному березі річки Мокрі Яли, що тече на захід уздовж шосе Т-0518 і західних околиць Великої Новосілки, однак, і наразі намагаються просунутися в районах, що розходяться із західним флангом українського виступу в західній частині Донецької області. Російським військам, імовірно, буде потрібно захопити Велику Новосілку, щоб просунутися по шосе Т-0518 і продовжити значне просування на західний фланг українського виступу, що вимагатиме посилення наступальної активності на східному березі річки Мокрі Яли безпосередньо на південь від Великої Новосілки", - зазначають аналітики.
Однак ISW не спостерігав повідомлень про те, що російські сили проводять особливо великі атаки поблизу межі Донецької та Запорізької областей або накопичують особовий склад і матеріальні засоби для посилених наступальних зусиль, порівняних із російськими наступальними операціями на сході України. Російські сили, навпаки, передислокували сили, які раніше перебували біля межі Донецької та Запорізької областей і в інших місцях на півдні України, щоб відповісти на вторгнення України в Курську область.