Sotheby's виставить на торги речі Майкла Джордана на суму понад $10 млн
Аукціонний дім Sotheby's проведе найбільші у своїй історії торги речами легенди баскетболу Майкла Джордана, пише Barron's.
Торги відбудуться онлайн із 23 жовтня до 4 листопада, а головним лотом стане майка, у якій Джордан грав у чемпіонському для його Chicago Bulls сезоні Національної баскетбольної асоціації (НБА) 1996-1997 рр. Її вартість попередньо оцінюють у $4-6 млн.
Керівник напряму сучасних колекційних предметів Sotheby's Брам Воктер називає її "найбільш носильною майкою" Джордана за всю його кар'єру в Chicago Bulls із тих, які коли-небудь виставлялися на аукціон. Він грав у ній п'ять місяців.
Це також єдина червона майка з перших п'яти чемпіонських сезонів гравця, яку виставляють на торги, а за даними MeiGray - ще й одна з двох червоних майок, які він одягав у сезоні 1996-1997 років. Компанія зазначає, що він провів у ній 20 матчів.
Крім цієї майки, на торги буде виставлено ще чотири лоти.
Прапор США, яким Джордан дотепно прикрив логотип Reebok на своїй куртці під час церемонії нагородження золотими медалями збірної країни на Олімпіаді 1992 року в Барселоні, розраховують продати дорожче ніж за $1 млн. Reebok була спонсором "Дрім-Тім", але сам гравець співпрацював із Nike. На прапорі залишили автографи Чарльз Барклі, Ларрі Берд, Меджик Джонсон, Скотті Піппен та інші партнери Джордана у тій легендарній команді, яку багато хто вважає найкращою за всю історію баскетболу.
Майка, в якій Джордан виступав у домашніх матчах Chicago Bulls сезону 1988-1989 років, оцінюється дорожче $2 млн.
Підписану ним майку з плейоф 1998 року, якому присвячений документальний фільм "Останній танець", хочуть продати за $0,8-1,2 млн.
Нарешті, низку речей часів його виступів за команду Університету Північної Кароліни, включно з тренувальною майкою і парою кросівок Nike з автографом, оцінюють у $150-200 тис.
Раніше цього року Sotheby's виручив $8 млн за шість ігрових кросівок Джордана.