НАБУ вивчає матеріали справи за підозрою голови Хмельницької МСЕК у незаконному збагаченні - ЗМІ
Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) вивчають передані Державним бюро розслідувань (ДБР) матеріали кримінального провадження за підозрою в незаконному збагаченні керівника Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК), повідомив директор НАБУ Семен Кривонос в інтерв'ю "Дзеркало тижня".
"Так, справу за підслідністю нещодавно передали нам. Детективи вивчають матеріали, проводять усі необхідні слідчі дії", - сказав Кривонос, коментуючи розслідування кримінального провадження щодо голови МСЕК, депутатки Хмельницької обласної ради від партії "Слуга народу" Тетяни Крупи.
Як повідомлялося, ДБР викрило очільницю Хмельницької обласної МСЕК Тетяну Крупу та її сина, який обіймає керівну посаду в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, на незаконному збагаченні. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже $6 млн у різних валютах, брендові прикраси та коштовності.
Також виявилося, що сім'я топпосадовців володіє 30 об'єктами нерухомості у Хмельницькому, Львові та Києві, дев'ятьма елітними автомобілями, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом майже на 3 тис. кв. м в одному з парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності - нерухоме майно в Австрії, Іспанії і Туреччині. На валютних закордонних рахунках сім'я також накопичила майже $2,3 млн. Усі ці статки вони не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.
Крупу затримали 5 жовтня і повідомили про підозру в незаконному збагаченні.
Після цього у ЗМІ з'явилася інформація про те, що 49 прокурорів Хмельницької області та обласний прокурор оформили собі групи інвалідності за корупційною схемою.
Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що бере на себе політичну відповідальність і звільняється з посади у зв'язку зі скандалом навколо отримання інвалідності прокурорами.