11:12 04.11.2024

До 63% скоротилася частка українців, готових терпіти війну, скільки буде потрібно, - соцопитування

2 хв читати
До 63% скоротилася частка українців, готових терпіти війну, скільки буде потрібно, - соцопитування

Більшість українців (63%) стверджують, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно, свідчать результати опитування, проведеного з 20 вересня по 3 жовтня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

При цьому наголошується, що між лютим і жовтнем 2024 року вперше фіксується зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно (з 73%). Водночас із 3% до 6% стало більше тих, хто готовий терпіти війну ще один рік.

"Від початку вторгнення до лютого 2024 року ситуація практично не змінювалася: стабільно близько 71-73% відповідали, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно (і ще 2-3% говорили про один рік). У цей самий період про коротший власний запас міцності (кілька місяців – пів року) говорили 18-21%... Частка тих, хто говорить про коротший період, кілька місяців - пів року, не зросла... Проте з 4% до 12% побільшало тих, хто не зміг відповісти на запитання, що, вочевидь, відображає зростання загалом невизначеності майбутнього в очах українців", - наголошується у пресрелізі за результатами соцопитування.

На заході та в центрі України теж є зростання невизначеності, проте на півдні та сході динаміка набагато відчутніша. На півдні з 68% до 50% стало менше тих, хто каже, що готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно, а на сході - з 70% до 38%, водночас із 3% до 10% зросла частка тих, хто готовий чекати рік, з 1% до 11% - пів року. І на півдні, і на сході в рази стало більше тих, хто не визначився зі своєю думкою.

У результатах соцопитування зазначається, що готовність терпіти війну істотно не залежить від статі та віку респондентів.

Дослідження проводили методом інтерв'ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх підконтрольних уряду України регіонах серед 989 респондентів віком 18 років і старше. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, і 1,8% - для показників, близьких до 5%. В умовах війни до неї додається певне систематичне відхилення, але отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА