Законопроєкт про обмеження зберігання дров спрямований на боротьбу з "чорними лісорубами" - автор документа
Законопроєкт про вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини спрямований не проти населення, а проти "чорних лісорубів", заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності та один із авторів документа Максим Павлюк.
"В окремих ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що нібито норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджувальних документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності, це не просто довільне трактування проголосованих норм, а відверта брехня", - навела його слова в телеграмі спікерка партії Слуга народу Юлія Палійчук.
Депутат звернув увагу, що підтриманий Верховною Радою законопроєкт №9665 стосується "чорних лісорубів", незаконних пилорам, але аж ніяк не населення, яке обігрівається дровами. Він покликаний зупинити незаконні вирубки лісу і ніяк не стосується деревини в побутових обсягах. Йдеться про 30 куб. м дров сосни або 15 куб. м дров дуба.
"Іншими словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 куб. м соснових дров або 15 куб. м дубових. Це той обсяг, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон і навіть із запасом", - пояснив Павлюк.
Він додав, що для настання кримінальної відповідальності необхідне зберігання дров на суму понад 30 тис. грн, а це, за даними державного інтернет-магазину "ДроваЄ", - 30 куб. м - сосни або 15 куб. м - дуба.
Для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою або продажем деревини в промислових масштабах, норми законопроєкту не матимуть значення, стверджує депутат.
У разі, якщо будь-хто, усвідомлюючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготовив на цю зиму понад 15 куб. м дубових або 30 куб. м соснових дров, причин для занепокоєння немає, запевнив Павлюк. Закон не має зворотної сили в часі, тож держоргани, зокрема й поліція, не мають права вимагати документи на деревину, яку придбано до набрання документом чинності.
"Опалювальний сезон розпочався. Тому навіть суто технічно в цій частині норми закону запрацюють не раніше, ніж із початку підготовки до наступного опалювального сезону. Цей законопроєкт покликаний не шукати дрова на подвір'ях людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог", - резюмував один із авторів вкрай резонансного законопроєкту, який викликав загальнодержавну критику, а також став приводом для безлічі мемів у соцмережах.