Освітня омбудсмен: Навчання дітей-переселенців лише за місцем проживання - це обмеження їхніх прав
Навчання учнів-переселенців тільки за місцем проживання є обмеженням їхніх прав, вважає освітня омбудсмен Надія Лещик.
"Ми неодноразово говорили про ці ініціативи з депутатами та іншими органами влади, що вивчення лише українознавчого компонента для учнів, які перебувають за кордоном, - це обмеження їхніх прав; що навчання учнів-ВПО лише за місцем проживання - це теж обмеження прав. Можна переконувати суспільство, що це найкраще рішення, але це обмежує права учнів та батьків", - сказала Лещик в інтерв'ю освітньому медіа "Нова українська школа".
Вона зазначила, що Служба освітнього омбудсмена планує обговорювати це питання з Міністерством освіти і науки, щоб знайти правильне та юридично коректне рішення.
Як повідомлялося, 10 липня петиція на сайті Кабінету Міністрів України із закликом скасувати наказ Міносвіти №850 про затвердження порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних школах в умовах воєнного стану набрала необхідну для розгляду кількість голосів. Зокрема, цей порядок передбачав навчання дітей-переселенців за місцем проживання.
У серпні Міносвіти затвердило оновлений порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні, яким передбачило, що діти, які переміщені внаслідок російської агресії, з 1 вересня 2025 року навчатимуться очно в школах за місцем свого фактичного перебування. Попередній наказ №850 було скасовано.
1 листопада Кабінет Міністрів призначив Надію Лещик освітнім омбудсменом. До призначення Лещик була начальником відділу медіа та аналітики Служби освітнього омбудсмена.