19:38 26.11.2024

Більшість українців згодна розпочинати переговори про заморожування війни - опитування

4 хв читати
Більшість українців згодна розпочинати переговори про заморожування війни - опитування

Більшість українців вважає, що переговори про заморожування бойових дій мають розпочатися, з такою тезою більшою чи меншою мірою згодні 64% опитаних. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" з 15 до 21 листопада 2024 року.

Згідно з дослідженням, з позицією "Мають початися перемовини про замороження бойових дій. Адже наша країна зазнала великих втрат" 34% повністю згодні, 30% скоріше згодні; 13% скоріше не згодні; 19% категорично не згодні; 4% не змогли визначитися з відповіддю.

Водночас більшість респондентів уважає, що війна, розв'язана Росією проти України, триватиме ще понад рік. Зокрема, на запитання, скільки триватиме війна, громадяни відповіли так: понад рік - 47%; до року - 18%; до пів року - 11%; до трьох місяців - 9%; важко відповісти - 16%.

"Настрої людей про тривалість війни понад рік відображають те інформаційне тло, яке поширюється в суспільстві останнім часом. Водночас це свідчить про готовність до мобілізації - не лише військової, а й моральної, економічної, а також про готовність певний час приймати незручності, спричинені війною", - зазначив директор Центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук на пресконференції у вівторок, повідомляє видання "Дзеркало тижня".

Громадян також попросили зазначити, як вони ставляться, зокрема, до заяви, що "Перемогою у війні має стати вихід на конституційні кордони 1991 року, незалежно від ціни. Тому я, мої друзі й близькі родичі теж мають воювати, аби досягти зазначеної мети". 18% повністю згодні; 21% скоріше згодні; 20% скоріше не згодні; 36% категорично не згодні; важко визначитися з відповіддю - 6%.

Соціологи наголосили, що, коли вони говорять про переговори, то йдеться не про їхні умови чи результати, а про переговори як факт. "Навіть конфігурація питання про замороження конфлікту сприймається українцями більше на користь України, і сам факт таких переговорів розглядають як позитив", - зазначив Дмитрук.

З тезою "Війна має тривати до повної перемоги. Але воювати мають інші, а не мої близькі" 10% повністю згодні; 9% скоріше згодні; 28% скоріше не згодні; 44% категорично не згодні; не можуть визначитися з відповіддю - 10%.

Громадян також запитали, чи прийнятне для них рішення про "заморожування війни" й початок переговорів щодо врегулювання конфлікту. На думку українців, таке рішення і початок переговорів: дуже потрібні - 30%; можливо потрібні - 31%; скоріше недоречні - 11%; за жодних обставин це не прийнятне - 24%; важко відповісти - 4%.

Як свідчить дослідження, українці більше довіряють колишньому головнокомандувачу Збройних сил України, а нині послу України у Великій Британії Валерію Залужному, а також начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову, ніж президенту України Володимиру Зеленському. Зокрема, Залужний і Буданов єдині з публічних осіб, у кого рейтинг довіри переважає недовіру. Залужному довіряють 72% опитаних проти 22%, які йому не довіряють, а рівень довіри Буданову сягає 55% проти 32% недовіри. Водночас у президента Зеленського, який опинився на третьому місці рейтингу, є 44% довіри проти 52% недовіри.

Нинішньому головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському довіряють 33% громадян проти 53%, які йому не довіряють. Рівень довіри до глави уряду Дениса Шмигаля становить 21% проти недовіри від 63% опитаних. Міністру оборони Рустему Умєрову довіряють 19%, а не довіряють 54%.

Крім того, у громадян запитали, за кого вони проголосували б, якби найближчої неділі відбувалися вибори президента України. Відповіді розділилися так: Валерій Залужний - 27%; Володимир Зеленський - 16%; Петро Порошенко - 7%; Кирило Буданов - 6%; Дмитро Разумков - 4%; Юлія Тимошенко - 4%;

У громадян також запитали, кого вони обрали б, якби можна було зазначити ще одного кандидата. Відповіді були такі: Валерій Залужний - 15%; Кирило Буданов - 12%; Володимир Зеленський - 6%; Сергій Притула - 4%; Дмитро Разумков - 3%; Петро Порошенко - 3%.

Соціологічне опитування провів Центр "Соціальний моніторинг" на замовлення Американської політичної служби шляхом телефонного інтерв'ю серед 1200 респондентів. Дослідження проводили з 15 до 21 листопада 2024 року. Похибка опитування становить 1,8-2,9%.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За матеріалами ДБР повідомлено про підозру нардепу за організацію незаконного переправлення через кордон під виглядом «водіїв»

ДСНС отримала від Словенії три піротехнічні машини для гуманітарного розмінування

До кінця доби в суботу та в ніч на неділю в Києві очікуються пориви вітру

Ізраїльські військові заявили, що готові до першої фази перемир'я з ХАМАС

Поліція затримала чиновницю лікарні за вимагання $5 тис у військового за підтвердження групи інвалідності

США почали розміщення в Європі модифікованих ядерних авіабомб - NNSA

В Ірані вбили двох суддів поблизу Верховного суду

В Чернівецькій області затримали правоохоронця, який брав по EUR20 тис за переправлення нелегалів до Румунії

ДБР повідомили про підозру чинному судді Господарського суду Києва за рішення в інтересах Міноборони РФ у 2011 році

ДБР висунуло підозру сину нардепа Лопушанського у закритій раніше справі по заволодінню коштами громади на Львівщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА