Інтерфакс-Україна
11:10 28.11.2024

Зеленський: Наша енергетика - мішень ворога, у кількох областях зафіксовано удари "Калібрами" з касетними боєприпасами по цивільній інфраструктурі

2 хв читати
Зеленський: Наша енергетика - мішень ворога, у кількох областях зафіксовано удари "Калібрами" з касетними боєприпасами по цивільній інфраструктурі
Фото: https://www.president.gov.ua/

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що українська енергетика є "мішенню ворога", а під час масованої атаки в ніч проти четверга "в кількох областях зафіксовано удари "калібрами" з касетними боєприпасами по цивільній інфраструктурі".

"Зранку вже були доповіді командувача Повітряних сил, міністрів внутрішніх справ і енергетики про наслідки російського удару. Мішень - наша енергетика", - написав Зеленський у телеграм уранці в четвер.

"Загалом близько 100 ударних дронів, понад 90 ракет різних типів. У кількох областях зафіксовані удари "калібрами" з касетними боєприпасами й саме по цивільній інфраструктурі. Ці касетні частини значно ускладнюють нашим рятувальникам та енергетикам ліквідацію наслідків удару, і це дуже підла ескалація російської терористичної тактики", - наголосив президент.

За його словами, у всіх областях, де це потрібно, залучено необхідні сили. "Максимально працюють наші енергетики та всі служби, щоб повернути нормальність життю, щоб допомогти людям. Розгорнуто пункти незламності. Дякую кожному й кожній, хто зараз допомагає й виконує свою роботу для відновлення енергопостачання", - написав глава держави.

Зеленський наголосив, що "кожна така атака доводить, що системи ППО необхідні зараз в Україні, де вони рятують життя, а не на базах зберігання". "Це особливо важливо в зимовий період, коли маємо захистити нашу інфраструктуру від цілеспрямованих російських ударів. Ми постійно працюємо з партнерами, щоб мати більше сили для захисту, і вчасне постачання зараз та повне виконання домовленостей зокрема щодо ППО – це те, що найбільше потрібно", - написав президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

Каллас: сподіваємося прийняти 17-й пакет санкцій проти РФ цього місяця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА