Голові Жіночого ветеранського руху Катерині Приймак вручили Франко-німецьку премію з прав людини
Посол Франції в Україні Гаель Весьєр разом із тимчасово повіреним у справах посольства Німеччини в Україні Тімом Пранґе вручили Франко-німецьку премію з прав людини співзасновниці та очільниці Жіночого ветеранського руху Катерині Приймак.
Як повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", вручення премії відбулося з нагоди Міжнародного дня з прав людини в резиденції посла Франції.
"Щороку Франція та Німеччина присуджують Премію з прав людини активістам громадянського суспільства з усього світу за їхню відданість справі захисту прав людини", - наголосив посол Весьєр.
Цьогоріч міністри закордонних справ Франції та Німеччини, Жан-Ноель Барро та Анналена Бербок відповідно, обрали Катерину Приймак, співзасновницю та очільницю Жіночого ветеранського руху, за її відданість справі захисту прав ветеранок в Україні.
"Вручення премії відбувається на фоні російської війни проти України, яка спричиняє багато страждань та складнощів, зокрема для жінок, які попри це також активно беруть участь у спротиві агресії РФ. Близько 72 тисяч у лавах Сил оборони, тому важливою є тема захисту їхніх прав", - сказав дипломат.
Посол висловив вдячність Катерині Приймак за її позицію та активну діяльність, яка спрямована на вирішення важливих та складних питань, а не приховування їх, як це відбувається у країні-агресорі РФ.
Посол Франції зазначив, що вручення цієї премії було започатковано нещодавно, але вже вдруге відзначається представник України. Першим став засновник Східної правозахисної групи Павло Лисянський у 2017 році.
Своєю чергою тимчасово повірений у справах посольства Німеччини наголосив, що Катерина Приймак є на сьогодні одним із лідерів думок в Україні, що показує всьому світові роль жінок у війні та відстоює їхні права.
"Ви підсилюєте стійкість України, підтримуєте участь жінок і змінюєте реалії в армії, де це необхідно. І водночас ви закладаєте фундамент для майбутнього України", - сказав Пранґе.
Приймак подякувала за вручення премії, зазначивши, що на сьогодні в Україні найбільш обмеженими у своїх правах громадянами є українські військовослужбовці, і тому відстоювати їхні права - важлива і необхідна робота.