Інтерфакс-Україна
17:19 27.12.2024

У 2024 році вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу - Зеленська

2 хв читати
У 2024 році вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу - Зеленська
Фото: https://www.president.gov.ua

Протягом 2024 року вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу, а також передати за цей час сотні видань для українських книжкових полиць у публічних бібліотеках у різних країнах, повідомила перша леді Олена Зеленська.

Як повідомляється на сайті президента України в п'ятницю, протягом цього року запущено україномовні аудіогіди в музеї Ван Гога (Нідерланди), меморіальному музеї миру в Хірошімі (Японія), музеї окупації Латвії, музеї Нобелівської премії (Швеція), віденському палаці Гофбур (Австрія), музеї Акселі Галлен-Каллела в місті Еспоо (Фінляндія), музеї-фортеці Калемегдан (Сербія), Великій мечеті шейха Заїда в Абу-Дабі (ОАЕ), у художній галереї Анастасіоса Левентіса (Кіпр).

Також українські аудіогіди запущено в місці пам'яті, толерантності та соціальної інклюзії в місті Лімі (Перу), музеї Барберіні (Німеччина), королівських музеях витончених мистецтв (Бельгія), у туристичних екскурсійних автобусах міста Мехіко Capital Bus (Мексика), в екскурсійних автобусних маршрутах у Буенос-Айресі (Аргентина), у музеях Ватикану, у музеї церковної спадщини в місті Вільнюсі (Литва).

Запущено також україномовний мобільний затосунок MyPompeii в Археологічному парку Помпеї (Італія). В останні дні 2024 року український аудіогід став доступний також у Музеї крапинських неандертальців у Хорватії.

Загалом, за словами Зеленської, запущено вже 95 україномовних аудіогідів у 51 країні світу.

У межах ще одного проєкту - "Українські книжкові полички" - лише за останні два місяці передали сотні українських книжок до Публічної бібліотеки Вінніпега та Центральної бібліотеки Міссіссаги (Канада), бібліотеки Американського університету (Кіпр), бібліотеки Астана IT University (Казахстан), Бюро мови та літератури міста Муара (Бруней), бібліотеки університету Ла Сабана (Перу), бібліотеки Реформатської загальноосвітньої школи Juliana (Угорщина), Національної бібліотеки Азербайджану.

Проєкт наразі охоплює 54 країни та штаб-квартиру ЮНЕСКО. Загалом функціонує близько 220 поличок, де доступні понад 55 тис. книжок.

"Дякую всім посольствам, консульствам, дипломатам та активістам, які це втілюють. Так українська мова й культура прокладають мости порозуміння між нашою країною та світом", - підсумувала перша леді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Офісі президента обговорили кроки для реалізації домовленостей, яких досягли президенти України та ПАР

Поліція вивезла у безпечне місце шістьох мешканців з Купʼянської громади

Росіяни проявляють високу активність на новопавлівському і покровському напрямках – Генштаб ЗСУ

У Львові 4 травня частково змінять рух на майже 40 маршрутах громадського транспорту через напівмарафон

Військові ГУР ударом з морського дрона вперше у світі знищили ворожий бойовий літак

Найближчі дні в Україні будуть теплими, з короткочасними дощами і грозами

Грози та сильний вітер очікуються на півночі та в центрі України в неділю

Зеленський сподівається на зустріч радників з нацбезпеки в Києві

УЧХ працює на ліквідації наслідків російських атак БпЛА на Харків

США не вперше отримали від РФ причини, чому не зупиняють війну, – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА