Інтерфакс-Україна
15:55 16.01.2025

Україна та Велика Британія підписали угоду про столітнє партнерство

2 хв читати
Україна та Велика Британія підписали угоду про столітнє партнерство

Договір про 100-річне партнерство, який посилить військову, економічну та гуманітарну співпрацю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, підписано в четвер під час візиту британського прем'єра Кіра Стармера до Києва.

"Сьогодні ми вийшли на новий рівень відносин, і це навіть більше ніж стратегічні відносини. Ми уклали угоду про 100-річне партнерство. Ми впевнені в незалежності нашої держави, і це те, що українці ніколи не віддадуть. Ми впевнені в наших європейських партнерах, і це зміцнює і Україну, і Велику Британію, і весь наш євроатлантичний простір. Це основа дій наших народів на покоління вперед", - сказав Зеленський на спільній пресконференції зі Стармером у Києві в четвер.

Зі свого боку Стармер назвав угоду історичною і що вона виведе українсько-британську співпрацю на вищий рівень.

Текст документа українською мовою оприлюднено на сайті президента України. 

Договір складається з 14 статей, перша з яких передбачає поглиблення оборонної співпраці, включно з розбудовою збройних сил і співробітництвом між оборонно-промисловими базами, посилення системи оборонних закупівель України та передання технологій спільного виробництва оборонної продукції з урахуванням інновацій і захисту прав інтелектуальної власності на передані технології, а також узгодженням з вимогами НАТО.

"Протягом усього терміну дії Декларації жоден учасник не залишиться наодинці перед загрозою нападу або агресії. Якщо один з учасників зазнає нападу з порушенням Статуту ООН та основоположних принципів міжнародного права, то обидва учасника протягом 24 годин проведуть консультації для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії. Кожен учасник, діючи відповідно до своїх правових вимог, надаватиме один одному швидку та сталу безпекову допомогу, сучасну військову техніку в разі необхідності, а також економічну допомогу", - йдеться в тексті документа.

Угода передбачає майбутнє членство України в НАТО, партнерство в морській безпеці, при цьому згадуються не тільки Чорне та Азовське, а й Балтійське моря. Також передбачено посилення економічного і торговельного співробітництва, посилення співпраці у сфері енергетики, клімату та переходу до чистої енергії, у сфері правосуддя та притягнення до відповідальності.

Також сторони домовилися спільно протидіяти інформаційним маніпуляціям і втручанням, спільно зміцнювати позиції одна одної як лідерів у галузі науки, технологій та інновацій, використовувати потенціал соціокультурних зв'язків, співпрацювати у сфері міграції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кошта: Я приєднуюся до програми BringKidsBack, щоб вимагати безпечного повернення українських дітей

Виставка "База. Ґрунт. Фундамент", присвячена українській боротьбі за незалежність, відкрилася у Софії Київській

Військові Ізраїлю поки що не ведуть масштабного наступу в Газі, щоб не заважати переговорам про заручників

В Офісі президента відбувся брифінг для іноземних дипломатів щодо санкційної політики проти Росії

Суд скасував вирок ексголові Броварської РДА, який скоїв наїзд на чотирьох пішоходів

Трамп продовжив на рік заборону на приймання в американських портах суден з Росії

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА