Інтерфакс-Україна
21:18 16.01.2025

Глава МЗС Нідерландів у Києві оголосив про нові пакети допомоги для України

2 хв читати
Глава МЗС Нідерландів у Києві оголосив про нові пакети допомоги для України

Нідерланди виділять 7 млн євро на нелетальну військову допомогу Україні та ще 20 млн євро для підтримки українського енергетичного сектора, повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", Велдкамп прибув до Києва в четвер із робочим візитом, під час якого провів зустрічі з українським урядом і запевнив у підтримці України з боку Нідерландів.

"Щойно я повідомив міністру Сибізі, що Нідерланди виділять 7 мільйонів євро на Comprehensive Assistance Package (CAP) для України, координований НАТО. У межах CAP НАТО надає Україні нелетальну підтримку у вигляді палива, медикаментів, зимового спорядження і глушників безпілотників. І це, звісно, на додаток до військової підтримки, яку надають Нідерланди", - поінформував він на спільній пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою в четвер.

Велдкамп зазначив, що таким чином Нідерланди вже зобов'язалися виділити для України 10,4 мільярда євро, а загальна сума, включно з невійськовою підтримкою, становить 17,1 мільярда євро.

Також він повідомив, що Нідерланди виділять ще 20 мільйонів євро у Фонд енергетичної підтримки України.

"Щоб підтримати вашу країну в ці важкі часи, Нідерланди виділять ще 20 мільйонів євро до Фонду енергетичної підтримки України на додачу до 45 мільйонів, які ми виділили торік до цього самого фонду", - заявив очільник МЗС, додавши, що Нідерланди продовжують співпрацювати з такими інституціями, як ЄБРР, щодо питань енергетичної безпеки та енергетичної інфраструктури для України.

"Це фінансування такого необхідного ремонту для підтримки функціонування енергетичної системи України. Ми чудово розуміємо, що енергія - це насамперед базова потреба для життя цивільного населення, але вона також необхідна для підтримки економіки", - наголосив міністр.

Сибіга зі свого боку подякував Нідерландам за нові пакети допомоги.

7 липня 2024 року новопризначений міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп здійснив свій перший закордонний візит на посаді глави дипломатії, щоб запевнити Україну у всебічній підтримці після зміни нідерландського уряду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ТСК Верховної Ради констатує: система евакуації культурних цінностей досі неефективна

Глава Мінекономіки поставив завдання вирішити проблему з дефіцитом сировини для деревообробки

Окупанти обстріляли Херсон, загинула жінка, чоловік у тяжкому стані – обладміністрація

СБУ та Нацполіція викрили 12 учасників наркосиндикату, який торгував важкими психотропами по всій країні

Сибіга закликав країни чітко засудити атаку РФ на гуманітарну місію ООН на Херсонщині

Сирський провів нараду щодо медзабезпечення ЗСУ

Мінрозвитку та ПРООН підписали угоду на EUR16,5 млн задля впровадження "зеленої" енергетики в Україні, зокрема у школах, дитсадках та лікарнях

ВАКС застосував заставу в 2 млн грн для другого адвоката, який разом з прокурором є підозрюваним в підбурюванні до підкупу – САП

Фундація Олени Зеленської та ОАЕ підписали нову угоду на $5 млн на підтримку дітей, молоді та безпеку навчання

Опадів найближчими днями майже не буде, вночі приморозки, в четвер трохи потеплішає

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА