Інтерфакс-Україна
19:40 20.02.2025

Експосадовець одного з державних спецекспортерів підозрюється у відмиванні коштів через Францію

2 хв читати
Експосадовець одного з державних спецекспортерів підозрюється у відмиванні коштів через Францію

Антикорупційні органи викрили колишнього керівника одного з державних спецекспортерів на масштабному відмиванні грошей, повідомило Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

"В межах розслідування заволодіння коштами концерну "Укроборонпром" виявлено, що підозрюваний колишній посадовець у змові з іншими особами незаконно переказував кошти держпідприємств на рахунки іноземних компаній під виглядом "агентських послуг" з продажу української військової техніки", - йдеться у повідомленні на сайті відомства в четвер.

За інформацією НАБУ, загальна сума таких переказів перевищує $46 млн. Частину цих коштів – щонайменше EUR13 млн – було переказано через низку транзитних компаній. Вони осіли на рахунках підозрюваного.

Надалі він використав їх для купівлі елітної нерухомості у Франції, серед якої: вілла – 86 млн грн; виноробня, корпоративні права та 105 земельних ділянок – 229 млн грн; ще 27 виноробних ділянок – 37 млн грн.

Експосадовцю повідомили про підозру у причетності до заволодіння понад 387 млн грн.

Як повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) в телеграм-каналі, дії ексочільника компанії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України. Оскільки особа переховується від органу досудового розслідування, про підозру їй повідомлено в порядку ст. ст. 135, 278 КПК України. Досудове слідство триває.

На сьогодні на зазначене майно французьким судом накладено арешт. НАБУ домагатиметься екстрадиції підозрюваного в Україну.

Для приховування походження коштів він використовував банківські рахунки в різних країнах, що потребувало міжнародної співпраці в межах розслідування.

У повідомленні не називають прізвище фігуранта, за даними Центру протидії корупції, мова йде про колишнього гендиректора Укрспецекспорта Дмитра Перегудова, який переховується від слідства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бельгія засуджує масові атаки Росії на Україну та удар по посольству Азербайджану

Ворог атакував енергообʼєкти та інфраструктуру на Чернігівщині

Зеленський доручив оновити керівництво ключових енергетичних і майнових інституцій України

Студія "Квартал 95": Не дозволимо втягувати себе в політичні ігри або маніпуляції

Генштаб зафіксував 176 бойових зіткнень упродовж доби

Збито/подавлено 139 із 177 цілей противника, є влучання на 14 локаціях

В Одеській області вночі пошкоджено об’єкти енергетики через удари безпілотників

Ворог атакував Павлоградський район Дніпропетровщини БпЛА: один чоловік постраждав

РФ завдала 769 ударів по 18 населених пунктах Запорізької області: Одна людина загинула, одну поранено

Адміністрація Трампа посилила імміграційні операції: Міністерство внутрішньої безпеки провело спецрейди у Шарлотті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА