Інтерфакс-Україна
11:06 05.03.2025

У міжнародному праві і українському законодавстві відсутні правові підстави для обмеження музичного продукту за мовною ознакою – Шмигаль

2 хв читати
У міжнародному праві і українському законодавстві відсутні правові підстави для обмеження музичного продукту за мовною ознакою – Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у відповідь на петицію зазначив, що в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або обмеження музичного продукту за мовною ознакою.

"На сьогодні в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або інших форм обмеження музичного продукту за мовною ознакою. Проте з метою забезпечення інформаційної та національної безпеки України існує необхідність удосконалення нормативної та законодавчої бази, зокрема шляхом запровадження заходів, спрямованих на обмеження вільного поширення контенту країни-агресора, зокрема музичних творів, пісень, музичних відеокліпів тощо", - йдеться у відповіді Шмигаля на петицію.

Прем'єр розповів, що з цією метою у державах-членах Європейського Союзу набули чинності Акти про цифрові послуги (Digital Services Act – DSA) та про цифрові ринки (Digital Markets Act – DMA), які спрямовані на зменшення можливих системних ризиків та загроз демократичним процесам у державах-членах ЄС, забезпечення прав громадян та свободи слова.

Зокрема, відповідно до DSA платформи, які не належать до дуже великих онлайн платформ (Very Large Online Platforms – VLOPs) і дуже великих онлайн-пошукових систем (Very Large Online Search Engines – VLOSEs), контролюються на національному рівні координаторами цифрових послуг (Digital Service Coordinators – DSCs), на відміну від VLOPs та VLOSEs, які контролюються безпосередньо Європейською комісією.

"У зв’язку з цим Україна заінтересована у гармонізації вітчизняного законодавства з нормами законодавства Європейського Союзу, зокрема у сфері цифрового розвитку, тому центральні органи виконавчої влади працюють над прийняттям українських аналогів Актів ЄС DSA та DMA, положення яких мають бути імплементовані до національного законодавства", - додав він.

Також зазначається, що враховуючи суспільний інтерес до питання, порушеного у петиції, Міністерству культури і стратегічних комунікацій разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством юстиції доручено додатково опрацювати зазначене питання.

Як повідомлялося, 19 лютого петиція на сайті Кабінету міністрів із закликом заблокувати пісні російською мовою на стримінгових платформах в Україні набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Корпуси, гуртожитки і спорткомплекс КПІ ім. Сікорського зазнали пошкоджень в результаті обстрілу РФ

Під ударом РФ були сім областей і Київ, станом на зараз більше десяти загиблих - Шмигаль

Серед загиблих у Києві через нічну атаку – подружжя, є 15-річна постраждала

Путін продовжує вбивства в Україні, щоб змусити США виглядати слабкими, – Сибіга

Новопризначений генпрокурор серед своїх пріоритетів назвав нульову толерантність до корупції та створення умов для захисту бізнесу

Квартиру подружжя соліста гурту "Антитіла" Тополі і співачки Alyosha пошкоджено в результаті обстрілу РФ

ГУР та МЗС евакуювали 176 осіб з Ізраїлю, серед них 133 громадян України - Коордштаб

Сили оборони України минулої ночі знешкодили 354 повітряні цілі з 368, є прямі влучання у 6 локаціях

Відомо про шістьох загиблих унаслідок нічного російського удару, тривають роботи з ліквідації наслідків — ДСНС

Генштаб зафіксував впродовж доби 142 бойових зіткнення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА