Інтерфакс-Україна
18:19 25.03.2025

Сукупні борги киян за опалення та гаряче водопостачання з початку опалювального сезону зросли на 6,5% - до 8 млрд грн.

2 хв читати
Сукупні борги киян за опалення та гаряче водопостачання з початку опалювального сезону зросли на 6,5% - до 8 млрд грн.

Заборгованість киян за опалення та гаряче водопостачання з початку нинішнього опалювального сезону зросла на 6,5% та досяг 8 млрд грн. , із них 5,2 млрд грн – за тепло, ще 2,8 млрд грн – за гарячу воду.

Такі дані наводяться у повідомленні Київської міської державної адміністрації на сайті у вівторок.

"У Києві тариф на опалення для населення з 2018 року лишається незмінним. Понад 6 років поспіль вартість теплової енергії становить 1 654 грн/Гкал. За цей час відбулось значне зростання цін на електроенергію, паливо, комплектуючі матеріали тощо. Різниця між наявним та економічно обґрунтованим тарифом становить близько 45-50%", - йдеться у повідомленні КМДА з посиланням на КП "Київтеплоенерго".

Однак, як пояснюють у підприємстві, заборгованість мешканців за опалення та гаряче водопостачання продовжує зростати. Із початку цього опалювального сезону сукупний борг зріс на 6,5% та досяг позначки у 8 млрд грн. Із них 5,2 млрд грн – за тепло, ще 2,8 млрд грн – за гарячу воду.

За даними "Київтеплоенерго", переважна більшість киян своєчасно сплачує за спожиті послуги. Однак близько 15% споживачів, а саме 160 тис. особових рахунків, накопичили понад 70% загального боргу. Згідно зі статистикою, системні неплатники – це власники елітної нерухомості, кількох квартир або помешкань великої площі, які вважають оплату комунальних послуг другорядним питанням.

"Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" змушене посилювати боротьбу з боржниками, зокрема нараховувати пеню та звертатись до суду. Лише зараз розглядаються близько 1,5 тис. позовів і щодня готуються нові. Це доволі дієвий важіль, що дає змогу вплинути на системних боржників", – зазначив директор структурного підрозділу "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін.

Він зауважив, що минулого року скасовано мораторій на застосування пені. Тому до боргу системні неплатники отримують 0,01% за кожну добу простроченого грошового зобов’язання. Пеня підлягає обов’язковій сплаті. Якщо борг стягується в судовому порядку, додатково сплачуються інфляційні нарахування, 3% річних, судові витрати та інші супутні збори. Загалом сума стягнення може до 20% перевищувати суму самого боргу. До того ж, виконавча служба може примусово списувати кошти, арештовувати рахунки або обмежувати право користування майном.

"Щоб уникнути санкцій та судових витрат, системні боржники мають сплатити або реструктуризувати борг. Договір реструктуризації дасть змогу сплачувати накопичену заборгованість частинами. Укласти договір реструктуризації можна в Центрі комунального сервісу – особисто або онлайн", - зазначено у повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Тривалість базової підготовки для окремих категорій військовослужбовців зменшено до 1 місяця із 1 травня

У Нацгвардії створили два корпуси, які очолили командири "Азову" та "Хартії"

За 22 дні т. зв. "енергетичного перемир’я" окупанти вбили у 2,5 раза більше українців, ніж за такий самий період до того

У ЦПД спростували дезінформацію щодо 4,8 тис. загиблих у Курській області військових з інших країн

Раді пропонують продовжити строк дії воєнного стану

Дві безробітні жительки Київщини на замовлення ворога готували підрив будівлі поліції у Вінниці

В Курську є влучання у склад боєприпасів

Група Макфола-Єрмака працюватиме над новими енергетичними та технологічними санкціями проти РФ

Окупанти за 9 місяців вчинили 28 тис злочинів, з них майже 27 тис. воєнні, загинуло 57 дітей – Нацполіція

Внаслідок обстрілу в Покровську є загиблий та поранений

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА