Інтерфакс-Україна
13:43 12.04.2025

Глава Міндовкілля та посол Іспанії відкрили в Чорнобильській зоні відчуження сонячну електростанцію

2 хв читати
Глава Міндовкілля та посол Іспанії відкрили в Чорнобильській зоні відчуження сонячну електростанцію

Міністерка захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук, посол Іспанії в Україні Рікардо Лопесо-Аранда Хагу, та секретар Рада національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко взяли участь у відкритті фотоелектричної станції у Чорнобильській зоні відчуження, повідомляє відділ з публічних комунікацій та зв’язків з громадськістю Міндовкілля.

"Реалізація проєкту вартістю понад 30 млн грн стартувала у 2019 році і була зупинена з початком повномасштабного вторгнення. Але восени 2024 року цей процес вийшов на фінішну пряму. Сьогодні сонячна станція повністю готова до введення в експлуатацію та під’єднана до об’єднаної енергосистеми України. Це – 2244 монокристалічні сонячні модулі на площі 13 тис. кв. м", - зазначила Гринчук.

За її словами, поява станції – це успіх, який є продовженням амбітного плану з розвитку відновлюваної енергетики в зоні відчуження.

"Особлива подяка за підтримку в реалізації цього проєкту Уряду Іспанії. Іспанія має план до 2030 року перейти на 70% "зеленої" енергетики в економіці і підтримує нас на шляху до енергоефективності. Ця країна є ключовим фінансовим партнером у створенні нової сонячної станції. Будівництво відбулося за кошти, які було виділено Урядом Іспанії за квоти на викиди парникових газів у межах Кіотського протоколу. Це надважливе та дуже своєчасне вкладення у нашу "зелену" енергетику", - зазначила міністерка.

Гринчук також ознайомилася з результатами реалізації ще одного напрямку нашого співробітництва з партнерами – автоматизованою системою контролю за нерозповсюдженням радіоактивних забруднень. Його реалізовано за підтримки Європейського Союзу для модернізації стаціонарних радіометрів контролю автомобільного транспорту і вантажів на КДП, які були знищені під час окупації Чорнобильської зони відчуження.

Міністр оглянула наслідки атаки РФ на Арку НБК, де тривають роботи з оцінки збитків, пошук ефективних рішень та планування відновлення функціоналу конфайменту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Фінляндії: США повинні ввести санкції проти Росії

Керівники антикорупційних органів: Наступним кроком впливу може бути спроба заміни керівників НАБУ і САП

Директор НАБУ: Правоохоронець, у якого проводили обшук, погрожував "обраткою", фіксуємо такі натяки

"ДТЕК" за дві доби відновив електропостачання для 170 тис. абонентів на Київщині після негоди

За кілька місяців Третій корпус Білецького "зжере" клин, який РФ вбила між Лиманом і Боровою –– Арті Грін

Колишній речник президента Євроради Лейтс став волонтером в Україні

Директор НАБУ: Будемо просити СБУ опублікувати всі матеріали щодо детективів, які підозрюються в держзраді

Сирський: Формування підрозділів роботизованих наземних комплексів – черговий крок у розвитку спроможностей безпілотних систем

Зустріч міністрів закордонних справ у форматі "Україна – Молдова – Румунія" розпочалася у Чернівцях

ЦПД спростував повідомлення МЗС РФ про начебто "відмову" України забирати своїх військовополонених

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА