Інтерфакс-Україна
17:23 30.04.2025

Естонія отримала 6 установок реактивних систем залпового вогню HIMARS

1 хв читати
Естонія отримала 6 установок реактивних систем залпового вогню HIMARS

В Естонію на авіабазу Емарі доставлено шість установок реактивних систем залпового вогню HIMARS, повідомив у середу Центр оборонних інвестицій (ECDI).

"Закупівля шести HIMARS є однією з найбільших закупівель озброєнь в Естонії. У межах підписаного в грудні 2022 року контракту з Агентством оборонного співробітництва США DSCA ми також закупимо боєприпаси. У пакет також входять ракети різної дальності", - сказав керівник категорії озброєнь ECDI Раміль Ліпп.

Сили оборони за підтримки дислокованих в Естонії військовослужбовців США провели попередню підготовку особового складу реактивної артилерійської батареї, а перші бойові стрільби розпочнуться влітку.

Закупівля HIMARS - спільний проэкт трьох країн Балтії. Незабаром такі ж системи поставлять і сусідам Естонії: Латвії та Литві.

За даними ECDI, загальна допомога США в сфері безпеки Естонії у 2022-2024 роках збільшилася втричі порівняно з попередніми трьома роками (2019-2021): з приблизно 122 мільйонів доларів до 430 мільйонів доларів.

Уряд Естонії ухвалив рішення збільшити в наступні роки витрати на оборону з нинішніх 3,4% валового внутрішнього продукту до 5,5% ВВП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Херсонщині дістали поранень четверо цивільних через ворожі обстріли

Уряд розширив повноваження громад щодо відновлення багатоквартирних будинків

Фінляндія, Швеція, Норвегія, Литва, Естонія та Нідерланди планують спільні закупівлі БМП

Запущено серійне виробництво українських дронів-перехоплювачів "шахедів" Octopus

СБС завдали удару по Саратовському НПЗ та сусідньому паливосховищу

Тіла загиблих воїнів Війська Польського перепоховали у Мостиськах на Львівщині

Зеленський підписав закон про 50 тис. грн на народження дитини та інші виплати на дітей

Апеляційний суд у грудні розглядатиме по суті справу за позовом УПЦ (МП) до Києво-Печерської лаври щодо розірвання договору оренди

Літня жінка загинула на Харківщині через детонацію російського дрона

У ЄС найближчими тижнями підготують новий пакет санкцій проти РФ - Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА