Пшонка: Перевірки підприємств можливі тільки після рішення суду

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка в четвер направив прокурорам областей України вказівки щодо недопущення проведення невиправдано великої кількості перевірок та необґрунтованого зупинення роботи підприємств.
"Кожен прокурор зобов'язаний не допускати неправомірних дій з боку контрольних органів стосовно підприємців. Утисків, шантажу, затягування перевірок не повинно бути. Діяльність правоохоронців у межах закону має сприяти процесам розвитку малого та середнього бізнесу в країні, а не перешкоджати цьому", - наводить слова В.Пшонки прес-служба Генпрокуратури.
Як повідомляє прес-служба відомства, визначено чіткі підстави й порядок здійснення перевірок діяльності суб'єктів підприємництва.
Відповідно до вказівок генпрокурора, керівники органів прокуратури всіх рівнів зобов’язані всі звернення про порушення законів господарюючими суб’єктами направляти для розгляду за належністю (до контрольних органів) і приймати їх до провадження лише за умови попереднього вивчення відповідними органами державного контролю.
Такі перевірки розпочинатимуться лише після ухвалення мотивованої постанови, про яку обов’язково має бути поінформований керівник суб’єкта господарювання. Раніше такі перевірки розпочинали без будь-яких постанов.
Під час перевірок оригінали документів вивчатимуться, як правило, на місці без їх вилучення (за потреби виготовлятимуться копії).
Прокурори зобов'язані не допускати зупинення діяльності підприємств засобами прокурорського реагування. У разі наявності достатніх підстав для цього прокурори мають звертатися з відповідними позовами до суду.
Крім того, при здійсненні нагляду за додержанням законів органами державного контролю прокурори зобов’язані особливу увагу звертати на законність проведення перевірок суб’єктів господарювання, ухвалених рішень про зупинення їх господарської діяльності, анулювання ліцензій, інших заходів, якими неправомірно обмежуються законі права та інтереси таких суб’єктів.
Також приписи про усунення порушень закону у роботі підприємств виноситимуться лише за підписом керівників органів прокуратури обласного і міського рівнів.