Інтерфакс-Україна
11:33 22.05.2025

РФ зламали камери спостережень на європейських кордонах для зриву допомоги Україні – ЗМІ

2 хв читати

Розвідувальна служба Великої Британії заявляє, що підрозділ Головного розвідувального управління Міністерства оборони РФ (ГРУ МО) отримав доступ до камер біля переходів, військових об'єктів і залізничних станцій у ключових європейських точках, повідомляє The Guardian.

"Підрозділ російської військової розвідки звинувачують у використанні безлічі методів для націлювання на організації, що надають "іноземну допомогу", шляхом злому камер на переходах, залізничних станціях і біля військових об'єктів. Підрозділ ГРУ 26165 також звинувачують у розсилці фішингових електронних листів, що містять порнографію і фальшиву професійну інформацію, а також в отриманні викрадених паролів облікових записів для входу в системи", - ідеться у статті.

Стверджувалося, що цей підрозділ – також відомий як APT 28 або Fancy Bear – проводив зловмисну кіберкампанію проти державних і приватних організацій в країнах НАТО з 2022 року.

"Окрім нападів на логістичні підприємства, учасники підрозділу 26165, ймовірно, використовували доступ до приватних камер у ключових місцях, таких як пункти перетину кордону, військові об'єкти та залізничні станції, щоб відстежувати переміщення матеріалів в Україну. Зловмисники також використовували законні муніципальні служби, такі як камери спостереження за дорожнім рухом", - йдеться в аналітичній записці Національного центру кібербезпеки Великої Британії (NCSC).

Стверджується, що було отримано доступ до близько 10 тис камер поблизу "військових об'єктів і залізничних станцій для відстеження переміщення матеріалів в Україну", з яких 80% знаходилися в Україні і 10% - в Румунії, 4% камер були розташовані в Польщі, 2,8% - в Угорщині та 1,7% - у Словаччині. Місцезнаходження решти камер, які були атаковані, не повідомляється. Як стверджується, злом дозволив би отримати доступ до "миттєвих знімків" зображень з камер.

Були й інші спроби, спрямовані на збір конфіденційної інформації про вантажі, наприклад, розклад руху поїздів і транспортні накладні, стверджується в документі.

"Щонайменше в одному випадку зловмисники намагалися використати голосовий фішинг для отримання доступу до привілейованих облікових записів, видаючи себе за ІТ-персонал", - йдеться у звіті з 10 країн, включаючи США, Францію та Німеччину.

Як повідомлялось, Міністерство оборони Нідерландів з посиланням на дослідження низки профільних структур заявило, що російська військова розвідка веде активну діяльність у кіберсфері, за це відповідає спеціальний кіберпідрозділ ГРУ, більш відомий як APT28, метою якого, зокрема, є моніторинг та зрив західної військової підтримки України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Портнов був вбитий внаслідок нападу групи осіб, нападники не затримані

В Туреччину на відпочинок прибула група із 25 дітей захисників України із Сумщини

В.о. гендиректора заповідника "Києво-Печерська лавра" призначили заступницю гендиректора Котляревську

ЦАХАЛ закликає жителів північної частини Сектору Газа евакуюватися

Арештовані активи сина експрезидента "Мотор Січі" на пів мільярда гривень

Прикордонники краматорського "Форпосту" знищили дроном ворожий "Солнцепьок"

Волонтери УЧХ щодня готові оперативно реагувати на надзвичайні ситуації

Зеленський провів нараду з підготовки обміну 1000 полонених

Зеленський: Важливо, щоб Північна Македонія була представлена на саміті Україна - Південно-Східна Європа

Архієпископ Зоря розповів про проблеми Києво-Печерської лаври через продовження перебування там представників УПЦ (МП)

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА