Інтерфакс-Україна
12:14 27.05.2025

В Україні будується мережа з приблизно 200 підземних шкіл

2 хв читати
В Україні будується мережа з приблизно 200 підземних шкіл

Уряд в рамках освітньої політики, спрямованої на повернення офлайн-навчання в школах, змоделював мережу підземних шкіл в прифронтових регіонах, наразі будується приблизно 200 таких підземних шкіл, повідомив віцепрем’єр – глава Мінцифри Михайло Федоров.

"Була змодельована мережа підземних шкіл, які зараз будуються в нашій країні, де приблизно 200 шкіл будуються. Багато шкіл отримало свої укриття. І все було змоделювано так, щоб додатково з'явилися і автобуси, які будуть розвозити дітей, і ми виведемо максимальну кількість дітей", – сказав він на форумі "Освіта нової України" в Києві у вівторок.

Як уточнив перший заступник міністра освіти та науки Євген Кудрявець, з цих 200 шкіл вже побудовано 15.

Він наголосив, що як в пілотних проєктах, так і, згідно із загальною моделлю, ці підземні освітні простори створюються як простори подвійного призначення, які можуть використовуватися і після завершення війни.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на форумі, що до кінця року планується ввести в експлуатацію ще понад 180 таких шкіл. За його словами, наразі 80% усіх українських шкіл мають укриття різного типу.

Кудрявець додав, що в рамках освітньої реформи також буде створено понад 100 сучасних STEM-лабораторій, 210 нових харчоблоків та 980 осередків для захисту України.

За його словами, загалом бюджетні витрати на таку освітню трансформацію на 2024-2025 рр. складають 22,5 млрд грн, що є рекордною сумою.

Згідно з даними Держкомстату, станом на початок 2024/25 навчального року в цілому в Україні налічувалося 12,3 тис. закладів загальної середньої освіти.

Віцепрем’єр - міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба додав, що в реєстрі пошкоджених в країні – понад 4 тис. об’єктів освіти, або більш як 10% всього фонду таких об’єктів. З них відновлено вже більш як 10%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Чернівцях невідомий підпалив Садгірську синагогу, правопорушника затримали

Окупанти планують перемістити 400 дітей із Запорізької області до Росії під виглядом відпочинку

Нідерланди пропонують нові правила для українців після завершення дії директиви про тимчасовий захист у 2027 році

Ворог вдарив по Сумщині та Херсону, постраждали 4 людей

"Динамо" припинило співпрацю з Шовковським

На фронті більше 200 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Єрмак: Зеленський не підпише жодного документа, в якому б ішлося про відмову від українських територій

Всі окрім одного енергоблоку АЕС України знову працюють на повну потужність, а ЛЕП до них відновлені – МАГАТЕ

Зеленський призначив послом в Сербії екссекретаря РНБО Литвиненко

Лубінець закликав Німеччину забезпечити неупереджене розслідування та контроль за дотриманням прав українця Кузнєцова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА