Інтерфакс-Україна
00:08 04.07.2025

Німеччина веде перемовини зі США про купівлю систем Patriot і ракет для України - ЗМІ

2 хв читати

(розширена)

Уряд Німеччини вже понад чотири тижні веде переговори про купівлю двох комплексів Patriot і сотень ракет для України у США, повідомило видання Bild у четвер.

Згідно з розслідуванням Bild, уряд ФРН робить це на прохання українського уряду, переконавшись, що Україна не може довше протистояти масованим російським авіаударам по своїй інфраструктурі.

"Хоча після того, як Україна вже два місяці не може достукатися до Вашингтона, адміністрація Трампа, схоже, також не бажає дозволити оборонній промисловості США продати системи протиповітряної оборони Німеччині, щоб потім передати їх Україні", - зазначає видання.

"Переговори з самого початку гальмувалися високопосадовцями США, а після останнього рішення Трампа не надавати Україні більше ракет PAC3 неясно, чи будуть американсько-німецькі переговори щодо цих двох систем взагалі продовжуватися", - написав на платформі X Юліан Рьопке, один із співавторів матеріалу Bild.

Як повідомило у п'ятницю агентство Bloomberg, Німеччина веде "інтенсивні переговори" щодо забезпечення України системами протиповітряної оборони Patriot, оскільки Росія посилює атаки дронів і ракет, а США цього тижня призупинили поставки зброї.

На запитання, чи веде уряд канцлера Фрідріха Мерца переговори зі США щодо закупівлі Patriot для відправки до Києва, головний речник уряду Штефан Корнеліус відповів, що існують "різні способи" задоволення потреб України в протиповітряній обороні.

"Можу сказати, що з цього питання дійсно ведуться інтенсивні переговори", — заявив Корнеліус журналістам у п'ятницю в Берліні.

Джерело: https://www.bild.de/politik/ausland-und-internationales/merz-will-geheimen-waffen-deal-mit-trump-es-geht-um-putin-und-die-ukraine-6866349b0e5e9466640eb8fd

https://x.com/JulianRoepcke/status/1940865249751843070

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В ОП спростували інформацію, що Україна погодилася на умови США щодо створення буферної зони на Донбасі

Петиція із закликом встановити в київському метро табло зворотного відліку не набрала необхідних для розгляду голосів

РФ понад шість годин атакувала одну з держшахт, внаслідок чого виникла пожежа і є поранені, – Міненерго

РФ протягом року 4,5 тис. разів атакувала енергооб’єкти – заступник міністра енергетики

Виробництво набоїв для збиття дронів буде нарощене до 400 тис. на місяць – Міноборони

Фіцо має намір на Єврораді голосувати проти використання активів РФ для військової допомоги Україні

В Японії скасували попередження про загрозу цунамі

АТ "Укрзалізниця" з 14 грудня вводить новий графік поїздів регіональних, приміських та міських рейсів

77 ОАеМБр повідомляє про системний дроновий терор цивільних окупантами в Харківській області

Для закінчення війни Європа має допомогти Україні зробити складний вибір, зокрема у питанні територій - МЗС Туреччини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА