Інтерфакс-Україна
13:32 17.07.2025

Зеленський призначив Стефанішину уповноваженою президента з питань розвитку співробітництва зі США

2 хв читати
Зеленський призначив Стефанішину уповноваженою президента з питань розвитку співробітництва зі США

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Стефанішиної спеціальною уповноваженою президента України з питань розвитку співробітництва зі Сполученими Штатами Америки.

"У цьому статусі Ольга працюватиме, щоб не втрачати темпу у відносинах з Америкою, поки тривають всі належні процедури погодження з Вашингтоном її кандидатури на посаду Посла України в Сполучених Штатах", - написав Зеленський в телеграм-каналі у четвер.

Він подякував Стефанішиній за роботу на напрямі європейської та євроатлантичної інтеграції.

"Це успішна робота. Багато досягнуто. За кілька років ми пройшли з Євросоюзом шлях зближення більший, ніж за кілька попередніх десятиліть. Також Ольга брала участь у перемовинах із США про новий формат нашого економічного співробітництва та створення Українсько-американського інвестиційного фонду відбудови. Будемо працювати з Америкою саме на такій основі й надалі, додаючи взаємовигідного економічного змісту нашій політичній та дипломатичній взаємодії", - зазначив президент.

Стефанішина народилася у 1985 році. У 2008-му закінчила факультет міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, отримала кваліфікацію юриста-міжнародника‚ перекладача з англійської мови, а у 2016 році отримала диплом спеціаліста "Фінанси і кредит" Одеського національного економічного університету.

З березня по грудень 2017 року працювала директором Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабінету міністрів.

З грудня 2017 року по вересень 2019 року працювала на посаді генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату уряду.

У червні 2020 року призначена на посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, а 5 вересня 2024 рокуще й отримала портфель міністра юстиції України. Працювала на цій посаді до 15 липня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЛУКОЙЛ оголосив про намір продати міжнародні активи через санкції

Зеленський та міністр оборони Хорватії обговорили потреби України у ППО, зокрема із залученням механізму PURL

Вільнюс офіційно повідомив Мінськ про закриття литовсько-білоруського кордону до подальшого повідомлення

Румунія та Україна обговорили можливості розвитку двостороннього військово-технічного співробітництва

Електроенергію населенню у вівторок відключатимуть в окремих регіонах з 8:00 до 22:00, промисловості - з 7:00 до 22:00

Сили оборони України зірвали один із наймасовіших за останній час наступів росіян в районі Добропілля - 1-й корпус НГУ "Азов"

Зеленський обговорив із міністром оборони Хорватії наступний оборонний пакет

У Покровську тривають бої - Зеленський

Туреччина має намір купити у Британії 20 винищувачів Typhoon

Зеленський обговорив із главою МЗС Естонії оборонну підтримку України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА