Інтерфакс-Україна
16:25 24.08.2025

Свириденко та Келлог обговорили питання критичних мінералів і промактивів, які Росія намагається експлуатувати на ТОТ

1 хв читати
Свириденко та Келлог обговорили питання критичних мінералів і промактивів, які Росія намагається експлуатувати на ТОТ
Фото: https://t.me/svyrydenkoy/

Прем'єр-міністр України Юлія Свириденко та спецпосланець США Кіт Келлог обговорили систему безпекових гарантій для України, зокрема воєнну та економічну стійкість, а також повернення українських військовополонених, цивільних та викрадених дітей.

"Сьогодні з спецпосланцем США говорили про безпекові гарантії для України. Вони мають бути реальними — на основі Статуту ООН і з повагою до нашого суверенітету. Це не лише про військовий компонент, а й про політичну стійкість та економічну спроможність", - наголосила Свириденко у дописі про зустріч у телеграм-каналі у неділю.

За її оцінкою, справжня гарантія безпеки — "це сильна українська армія і сильна економіка. Ми повинні зберегти потенціал ЗСУ й розвивати власну промисловість". Також вона наголосила на ще одному важливому пріоритеті — "повернення людей: усі військовополонені, цивільні та викрадені діти мають повернутися додому".

"Окремо обговорили питання критичних мінералів і промислових активів, які Росія намагається експлуатувати на тимчасово окупованих територіях. Недопустимо, щоб їхній видобуток або торгівля були легалізовані", - додала вона.

"Американська сторона бачить перспективи нашої співпраці — інвестиції, партнерство у відновленні та нових технологіях. Особливий акцент — на дронах, що змінюють хід війни. Дякую генералу Келлогу за чітку підтримку України", - зазначила прем'єрка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Київщині сталася детонація боєприпасів у поїзді, що перевозив військовий вантаж - Генштаб

Росіяни за добу вбили 4 жителів Донеччини – Філашкін

Румунські літаки були готові збити безпілотник, що залетів у країну, але він повернувся в Україну – міністр оборони

Внаслідок атаки російського дрона на Запоріжжі загинув чоловік, поранена жінка - ОВА

Зеленський привітав українських танкістів з Днем танкових військ: Бути танкістом - це щоденна робота в зоні ризику

На Харківщині одна людина загинула, ще 5 постраждали внаслідок ворожих обстрілів протягом доби

Російський дрон атакував рятувальників під час гасіння пожежі на Дніпропетровщині - ДСНС

Фільм "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Томенка став переможцем кінопремії "Золота Дзиґа"

Чернігівщина за добу зазнала 45 обстрілів, пошкоджено 23 населені пункти, вранці поранено двох мирних жителів

Сили оборони знищили 52 з 58 російських БПЛА – ПС ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА