Інтерфакс-Україна
13:26 19.11.2025

Окупаційний "губернатор" Запоріжжя Балицький заочно засуджений до довічного ув’язнення - СБУ

2 хв читати
Окупаційний "губернатор" Запоріжжя Балицький заочно засуджений до довічного ув’язнення - СБУ

За доказовою базою Служби безпеки до довічного позбавлення волі заочно засуджено колаборанта Євгена Балицького – керівника окупаційної адміністрації РФ у тимчасово захопленій частині Запорізької області.

"Як встановило розслідування, гауляйтер організував масове викрадення та незаконне вивезення українського зерна в інтересах країни-агресора", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі у середу.

За даними слідства, після захоплення частини території південного регіону України, Балицький приступив до реалізації кремлівських вказівок із суцільного пограбування місцевих фермерів та агрокомпаній.

"Погрожуючи зброєю, тюремним ув’язненням та фізичною розправою рашисти захоплювали приватне майно сільгосппідприємців, насамперед українське зерно. Потім окупаційний "губернатор" Балицький забезпечував нелегальне вивезення награбованої продукції на замовлення рф", - зазначається у повідомленні.

Основні "маршрути" зерна пролягали з Маріуполя, а далі у порти Ростова-на-Дону або тимчасово окупованого Криму з подальшим переправленням до країн Близького Сходу. За наявними даними, у такий спосіб тільки протягом 2025 року він організував викрадення майже пів мільйона тонн українського зерна.

На підставі доказів, зібраних слідчими Служби безпеки, суд визнав Балицького винним одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 8 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 111-2 (організація у пособництві державі-агресору); ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (воєнні злочини, вчинені за попередньою змовою групою осіб).

Зазначається, що засуджений є колишнім народним депутатом від забороненої Партії регіонів, який на початку повномасштабної війни одним з перших публічно підтримав РФ. Після цього його призначили гауляйтером на тимчасово захопленій частині Запорізької області.

За матеріалами СБУ, Балицький уже має заочну судимість у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за організацію псевдореферендуму РФ.

Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти України.

Джерело: https://t.me/SBUkr/16270

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп у соцмережі поширив колонку ЗМІ, в якій йдеться про "порожні погрози" Путіна та його перешкоджання в досягненні миру

Громадянин України зазнав тяжких травм унаслідок групового нападу в Польщі - посол

Перші 30 паризьких автобусів вже прибули в Київську область і скоро вийдуть на маршрути - обладміністрація

Запоріжжя зазнало повторного ворожого удару: постраждала багатоповерхівка, поранено одну людину

Умєров повідомив про розмову з Віткоффом, Рубіо, Кушнером та радниками з нацбезпеки трьох країн-партнерів

На зустрічі радників 3 січня очікується участь представників понад 10 країн, а також НАТО, Єврокомісії та Євроради – Умєров

Кулеба: Сім громад України передають майже 40 автобусів для Одеси

Двоє українських моряків, захоплених піратами у водах Західної Африки, звільнені з полону – МЗС

Львів передає Одесі 10 автобусів – мер

Окупанти завдали дронового удару по Нововоронцовці Херсонської області, є загиблий

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА