Придністровський парламент занепокоєний односторонньої демаркацією Україною спільного кордону і вказує на 17 спірних ділянок - заява
Верховна Рада Придністровської Молдовської Республіки висловлює надзвичайне занепокоєння з приводу активізації з вересня 2012 року процесу односторонньої демаркації Україною спільного кордону.
"На адресу Верховної Ради Придністровської Молдавської Республіки надходять численні звернення громадських об'єднань та окремих громадян із Кам'янського району Придністров'я, в яких висловлюються побоювання з приводу демаркації Україною придністровської ділянки кордону шляхом односторонньої установки прикордонних знаків", - зазначено в заяві, розміщеній на сайті придністровського парламенту.
Згідно з інформацією, ці роботи українська сторона виконує "без необхідної в таких випадках, відповідно до світової практики, участі повноважних представників іншої прикордонної держави - Придністров'я".
"Крім того, згідно з інформацією прикордонних органів Придністровської Молдавської Республіки, існує близько 17 спірних ділянок на всій лінії придністровсько-українського кордону", - наголошується в заяві.
У зв'язку з цим придністровська Верховна Рада висловлює занепокоєння, оскільки українська сторона з вересня 2012 року "активізувала процес однобічної демаркації "центральної ділянки" українсько-молдовського кордону, який де-факто є державним кордоном Придністровської Молдовської Республіки з Україною".
"Особливе занепокоєння викликає той факт, що протягом багатьох років, починаючи з часу роботи спільної молдовсько-української демаркаційної комісії в 2002 році і до цього часу, Придністров'я позбавлене можливості повноцінної участі в демаркаційних роботах. Крім того, участь представників Придністровської Молдавської Республіки в роботі цієї комісії в період 2002-2005 років не була регламентована жодними нормативними актами, а в 2005 році придністровську сторону взагалі перестали запрошувати до роботи у цій комісії", - заявляє парламент Придністров'я.
У цій ситуації Верховна Рада Придністров'я звертає увагу президента і компетентних органів придністровської виконавчої влади, відповідальних за захист міжнародних інтересів і безпеки державного кордону, на той факт, що на сьогоднішній день, як і раніше, відсутній чіткий механізм рівноправного представництва Придністров'я в наявних форматах із демаркації кордону.
"Беручи до уваги той факт, що Придністров'я є визнаним учасником (стороною) міжнародного процесу врегулювання молдовсько-придністровського конфлікту, а параметри всеосяжного врегулювання не отримали свого остаточного визначення, вважаємо за необхідне відповідне організаційно-правове закріплення факту демаркації зазначеної ділянки, як периметра придністровсько-української кордону (придністровської ділянки)", - наголошується в заяві.
У зв'язку з цим Верховна Рада Придністров'я звертається до президента з пропозицією ініціювати переговори з Україною для вироблення механізму рівноправної участі придністровської сторони в процесі демаркації та подальшого правового закріплення підсумків демаркації двосторонньою угодою.
У разі якщо ця пропозиція не знайде розуміння української сторони, то, зазначається у заяві, парламент Придністров'я вважатиме неправочинним і недоцільним продовження односторонньої демаркації кордону з боку України і наполягатиме на призупиненні процесу демаркації аж до остаточного врегулювання молдовсько-придністровського конфлікту.