Інтерфакс-Україна
14:39 23.10.2012

Адмінресурс поступився місцем підкупу на нинішніх парламентських виборах - КВУ

2 хв читати

Основною проблемою нинішніх парламентських виборів на відміну від виборів 2002 року, коли парламент також обирався за змішаною системою, став підкуп, а не адміністративний ресурс, вважає голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко.

"Якщо 10 років тому більш визначальним був адміністративний ресурс, то сьогодні, на жаль, на перший план виходить підкуп", - заявив О.Черненко на прес-конференції у вівторок.

Він констатував, що на нинішніх виборах також є зловживання адміністративним ресурсом, але передусім у формі агітації державних службовців за провладних кандидатів-мажоритарників і Партію регіонів. Однак, тиск на виборців порівняно з парламентськими виборами 2002 року стало значно менше.

"Такі факти, на жаль, є і зараз, але тоді адміністративний тиск на виборця було набагато більшим, цензури було набагато більше. Сьогодні на українського виборця вже не так легко тиснути після певних подій 2004 року, але українського виборця або журналіста - не всіх - стало набагато легше купити", - зазначив голова КВУ.

О.Черненко зазначив, що з наближенням дня виборів з'являється дедалі більше повідомлень про прямий підкуп виборців, передусім від мажоритарних кандидатів.

"Якщо під час всієї кампанії ми говорили про гречку, пайки, подарунки, дитячі майданчики, то все це робилося швидше для агітації, а не прямого впливу на результат голосування. Зараз є відповідні сотники, десятники, які відповідають за голосування на тих чи інших ділянках, і сьогодні ми дійсно бачимо, що ця проблема (прямого грошового підкупу - ІФ) стала дуже серйозною", - констатував він.

Голова КВУ нагадав, що підкуп є кримінальним злочином, і висловив занепокоєння з приводу бездіяльності правоохоронних органів. Так, за його словами, на сьогоднішній день порушено лише одну кримінальну справу за фактом підкупу виборців кандидатом-мажоритарником у Стаханові (Луганська область), хоча повідомлень про підкуп надходить дуже багато.

Такі повідомлення, зокрема, надходять на гарячу лінію КВУ, і комітет передає їх до правоохоронних органів, однак, реакція з їхнього боку була лише з нагоди випадку в Стаханові.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запропонують G7 механізм конфіскації заморожених російських активів

Україна розраховує на приєднання Мексики, Перу та Еквадору до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

Сибіга подякував главі МЗС Британії за новий фінансовий пакет допомоги Україні

Британський принц Гаррі відвідав місце ворожого обстрілу - Ткаченко

Сейм Польщі ухвалив новий закон про допомогу українцям після вето Навроцького

Окупанти втратили 159 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Стефанчук провів зустріч з делегацією британського парламенту

Жінка постраждала внаслідок атаки російського fpv-дрону автівки в Запорізькій області

Єрмак: у Конгресі США зареєстровано законопроєкт про посилення тиску на РФ для повернення українських дітей

Зеленський провів зустріч із радниками лідерів Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА