Інтерфакс-Україна
14:25 24.10.2012

Міжнародні спостерігачі дають лише оцінку виборам - КВУ

2 хв читати

Голова Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко зазначає, що функція міжнародних спостерігачів за парламентськими виборами в Україні не полягає в тому, щоб визнавати чи не визнавати вибори.

"Вони дають оцінку на відповідність виборчого процесу в Україні тим чи іншим загальноприйнятим міжнародним стандартам. Не варто очікувати від оцінок міжнародних місій визнання чи не визнання виборів. Я думаю, що треба прислухатися до цих оцінок і виносити відповідні уроки", - сказав він під час круглого столу в Києві в середу.

При цьому О.Черненко звернув увагу на те, що існують не лише чіткі критерії відповідності виборів міжнародним стандартам, а й такі, які можуть мати різне трактування. Як приклад він навів те, що вибори в Україні є конкурентними, в них можуть брати участь різні політичні сили, але, з іншого боку, кандидати не завжди перебувають у рівних умовах із точки зору фінансів, адміністративних можливостей і медійних ресурсів.

"Але, з іншого боку, якщо у кандидата немає грошових ресурсів, то це його проблеми, хоча може бути, що кандидатам просто не дають проводити агітацію навіть за наявності у них грошей. Але в Україні багато таких випадків ми не фіксували", - сказав голова КВУ.

О.Черненко також звернув увагу на те, що існують міжнародні спостерігачі від маловідомих організацій, що не мають прозорої методології, і вони або до дня голосування, або відразу після дня голосування дають досить різкі оцінки й говорять, що вибори були нелегітимними.

"Це не міжнародні спостерігачі, хоча формально вони мають такий статус. Я вважаю, що це авантюристи, які працюватимуть на замовлення тих чи інших політичних сил", - висловив свою позицію О.Черненко.

Згідно з даними ЦВК, на майбутні парламентські вибори в Україні зареєстровано 519 міжнародних спостерігачів від іноземних держав, а також 3278 спостерігачів від міжнародних організацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 344 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 128 ворожих атак - Генштаб

Келлога усунули від мирних перемовин на вимогу РФ через його близкість до України - ЗМІ

Рютте після зустрічі з Трампом: НАТО є сильним, і разом ми робимо його ще сильнішим

Семеро цивільних, в тому числі четверо дітей постраждали через атаку російських БпЛА - Синєгубов

США не продовжили ліцензію на купівлю російської нафти закордонними компаніями

Україна довіряє американським та європейським можливостям контролю та верифікації припинення вогню – Зеленський

Заяви Путіна свідчать про плани відмовитися від тиші на фронті, треба на нього тиснути і вводити санкції – Зеленський

Зеленський: У час Рамадану може з'явитись можливість почати робити сильні дипломатичні кроки заради миру

Окупанти вдарили по Харкову БпЛА, без постраждалих

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА