Інтерфакс-Україна
11:27 19.11.2012

НБУ готовий до введення обов'язкового продажу валютного виторгу - постанова

3 хв читати
НБУ готовий до введення обов'язкового продажу валютного виторгу - постанова

Національний банк України встановив вимогу щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті у вигляді валютного виторгу резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами. Відповідну постанову № 475 правління НБУ ухввалило 16 листопада і того ж дня зареєструвало в Мін'юсті .

"Розмір надходжень в іноземній валюті, що підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, зокрема безпосередньо Національному банку України, встановлюється згідно з окремим розпорядчим документом Національного банку України", - йдеться в документі, розісланому банкам у понеділок. Агентство має у своєму розпорядженні текст агентства.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у Нацбанку, наразі такий розпорядчий документ відсутній.

Поінформоване джерело на ринку повідомило, що йдеться про 50% валютного виторгу.

Згідно з постановою № 475, вимога про обов'язковий продаж поширюється на іноземні валюти 1-ї групи класифікатора і на російські рублі.

Документ також зобов'язує суб'єктів міжбанківського валютного ринку продати валютний виторг без доручення клієнта в термін, не пізніше від наступного робочого дня після зарахування таких надходжень на окремий розподільчий рахунок (аналітичний рахунок балансового рахунку 2603).

Постанова набула чинності у неділю, 18 листопада.

Як повідомлялося, обов'язковий продаж валютного виторгу був скасований у 2005 році. У цьому році, у зв'язку з посиленням тиску на курс гривні і скороченням валютних резервів Нацбанк, ініціював повернення йому права запроваджувати на строк до шести місяців вимогу щодо обов'язкового продажу частини валютного виторгу, розмір якої визначатиме сам. Верховна Рада 6 листопада ухвалила відповідний закон, а президент підписав його 15 листопада.

Коментуючи документ, директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку Олена Щербакова заявила, що основний зміст застосування передбачених інструментів полягає в забезпеченні ритмічності надходження валюти на ринок.

"Продається до 75% валютних надходжень експортерів. Але вони продаються не ритмічно. Питання в тому, щоб збалансувати попит і пропозицію ритмічністю купівлі та продажу", - пояснила вона.

Директор департаменту не повідомила про те, коли Нацбанк може визначити ці інструменти. "Ми зараз спостерігаємо за ринком. Говорити коли введемо - предмет окремої нашої зустрічі", - зазначила чиновник.

Міжнародні резерви України в жовтні 2012 року скоротилися на 8,4%, або на $2,443 млрд, - до $ 26,812 млрд. Загалом з початку року вони зменшилися на 15,7%, або на $4,982 млрд.

Курс гривні на міжбанку з початку 2012 року ослаб на 2,5% - з 8,04 грн/$1 до 8,2435 грн/$ 1, при цьому його зниження прискорилося на початку листопада після завершення парламентських виборів.

Раніше в Нацбанку заявляли, що вважають прийнятною річну амплітуду коливань гривні в межах 2,5%, однак минулого тижня директор департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін констатував неминучість поступового підвищення курсової гнучкості гривні. Експерти допускають можливість ослаблення гривні до кінця року як мінімум до 8,4 грн/$1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА