11:02 17.12.2012

"Будiвельну амнiстiю" продовжили до кiнця 2013 року - Держархбудiнспекцiя

2 хв читати

Суттєве збiльшення штрафiв за самовiльне будiвництво iндивiдуальних житлових будинкiв, прибудов та iнших споруд вiдкладено до кiнця 2013 року, повiдомив начальник управлiння дозвiльних процедур Державної архiтектурно-будiвельної iнспекцiї України Олександр Сергiєнко у програмi "Соцiальний статус. Ваш дiм" на телеканалi Tonis.

За його словами, за незаконне будiвництво українцi платитимуть такi самi штрафи, а їх пiдвищення буде несуттєвим. "У 2013 роцi штрафи збiльшаться виключно на обсяг iндексацiй мiнiмальних заробiтних плат. Наприклад, цього року мiнiмальна зарплата зросла майже на 10%, вiдповiдно й штрафи збiльшилися не бiльше нiж на 10%", - уточнив О.Сергiєнко.

Вiн нагадав, що зараз розмiр штрафу за самовiльне будiвництво становить вiд 170 до 850 грн i залежить, насамперед, вiд характеристик самого об'єкта, його складностi та площi. А ось якщо самобуд вже експлуатували, штрафи можуть бути бiльшими.

"У Кодексi про адмiнiстративнi правопорушення прописано вiдповiдальнiсть за користування об'єктами, не введеними в експлуатацiю. Там штрафи значно вищi, нiж за незаконне будiвництво, - вiд 5100 до 6800 грн. Такi штрафи ми сьогоднi застосовуємо, але у виняткових випадках", - сказав О.Сергiєнко.

Вiн також зазначив, що узаконити самобуд сьогоднi надзвичайно просто, - забудовнику достатньо лише подати до Держархбудiнспекцiї повiдомлення. Вiдмовити ж у реєстрацiї Iнспекцiя може тiльки з об'єктивних причин. "Вiдмова реєстрацiї повiдомлення свiдчить про те, що є явнi порушення закону, наприклад - земельного. Якщо ж є право власностi на землю, пройдено процедуру обстеження БТI, складено технiчний звiт, то узаконення такого об'єкта не затягується", - уточнив вiн.

О.Сергiєнко також повiдомив, що на сьогоднi певнi проблеми в процесi узаконення самобудiв iснують хiба що з БТI, але цi проблеми мають тимчасовий характер. "Їхня функцiя реєстрацiї права власностi на нерухоме майно доживає останнi днi. З нового року вона покладена на державних реєстраторiв", - зазначив вiн.

Начальник управлiння попередив, що неузаконенi будiвлi в майбутньому створять величезнi проблеми з передачею й оформленням прав власностi. "Це стосується не лише продажу, а й спадкування нерухомого майна. Якщо зараз не узаконити об'єкт, то спадкоємець буде практично позбавлений можливостi успадкувати таку нерухомiсть", - наголосив представник Держархбудiнспекцiї.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА