Заходи жорсткої економiї в ЄС досягли межi - голова Єврокомiсiї
Полiтика жорсткої економiї в Європейському Союзi (ЄС), здiйснювана останнiм часом з метою подолання фiнансової кризи, досягла своєї межi, заявив голова Єврокомiсiї Жозе Мануель Баррозу.
"Я упевнений, що в принципi полiтика правильна, проте вважаю, що вона досягла своєї межi", - сказав Ж.М.Баррозу. "Успiшна стратегiя має бути не лише добре спланованою, а й мати хоча б мiнiмальну полiтичну й громадську пiдтримку", – додав вiн.
За його словами, вибiр мiж суворою економiєю та зростанням неправильний за своєю суттю, оскiльки доки економляться кошти, мають проводитися заходи, спрямованi на пiдтримку зростання, зокрема в короткостроковiй перспективi, повiдомляє агентство Bloomberg.
Також голова Єврокомiсiї натякнув, що деяким країнам може знадобитися бiльше часу на скорочення дефiциту бюджету та приведення його у вiдповiднiсть до стандартiв ЄС - не бiльше нiж 3% ВВП на рiк.
"Навiть якщо ми допускаємо правильнiсть полiтики корекцiї дефiциту в принципi, "тонке налаштування" цього процесу пiдлягає обговоренню", - сказав вiн. "Єврокомiсiя вже тривалий час пропонує розглянути продовження термiнiв у разi високого дефiциту для окремих країн", - додав вiн.
Зокрема, Францiя вже звернулася до Єврокомiсiї з проханням надати їй вiдстрочення в питаннi скорочення дефiциту бюджету до 3% ВВП. На думку влади країни, незважаючи на те, що Францiя не зможе досягти намiченої мети, однак вона проводить необхiднi структурнi змiни, якi допоможуть усунути негативнi наслiдки слабкої економiки.