Інтерфакс-Україна
17:04 10.06.2013

Звільнення заступника начальника київського главку міліції все-таки пов'язане з історією побиття журналістів, констатують у МВС

3 хв читати

У Міністерстві внутрішніх справ України визнали, що звільнення заступника начальника столичного главку міліції Олександра Пасльона пов'язане з подіями 18 травня на масових акціях у Києві, під час яких постраждали українські журналісти.

На прес-конференції в понеділок заступник міністра внутрішніх справ України, начальник міліції громадської безпеки Віктор Ратушняк наголосив, що службова перевірка, яку проводила міліція, з’ясувала: ті співробітники міліції, які були поблизу подій, протягом 6-7 секунд "приступили до того, щоб роз'єднати учасників акції".

"Але були й ті, хто стояв осторонь і спостерігав. Відповідно, цих співробітників та їхніх керівників, які були разом з ними, притягнули до дисциплінарної відповідальності", - сказав В.Ратушняк.

За його словами, було підготовлено накази звільнити з посад заступника начальника міліції громадської безпеки О.Пасльона, а також командира київського "Беркута".

Відповідаючи на запитання про те, як може бути звільнення О.Пасльона пов'язане з подіями 18 травня, адже він написав рапорт про звільнення за тиждень до зазначених подій, В.Ратушняк уточнив: "Він написав рапорт за тиждень до цього, й того дня наказ іще не підписав міністр, і він (О.Пасльон - ІФ) працював на забезпеченні правопорядку. Ми могли не прийняти його рапорту або сказати, що працюй іще. Але ці події прискорили ухвалення цього рішення".

Отже, за словами В.Ратушняка, звільнення заступника начальника столичного главку міліції пов'язане з подіями 18 травня на масових акціях у Києві.

Заступник міністра також наголосив, що результати службової перевірки передано до прокуратури. "Генпрокуратура в рамках кримінального провадження ухвалить рішення. Ми своє рішення ухвалили, накази підписали, передали до Генпрокуратури", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що О.Пасльон 16 квітня написав заяву про звільнення за власним бажанням за віком, а наказ про його звільнення вийшов 21 травня. Спочатку це звільнення не пов'язували з подіями під час акції 18 травня в столиці.

Як повідомлялося, 18 травня вдень на вул. Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції та групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті кілька людей дістали тілесних ушкоджень.

Під час інциденту постраждала журналістка "5 каналу" Ольга Сніцарчук та фотограф видання "Коммерсант" Влад Содель.

Бійка трапилася під час акції опозиції "Вставай, Україно!" (на Софійській площі) та мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд із будівлею київського главку МВС, проте, за інформацією постраждалих журналістів, правоохоронці, які стояли поряд, ніяк не реагували на те, що відбувалося.

20 травня стало відомо, що керівництво ГУ МВС України в Києві призначило службове розслідування стосовно бездіяльності співробітників правоохоронних органів під час інциденту на вул. Великій Житомирській 18 травня.

23 травня у Верховній Раді було створено тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів нападу на представників ЗМІ 18 травня в Києві.

Заступник начальника Головного слідчого управління МВС України в Києві Олег Татаров 3 червня повідомив, що в цьому інциденті притягнуто до дисциплінарної відповідальності 15 працівників міліції, одного - до кримінальної відповідальності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА